Windows, problem z wirusem

Nie wierzysz w jego umiejętności?
Udało mu się w appdata to i w ProgramData znajdzie:)

Ciebie pytam a nie jego.

A ja Tobie mówię - odczep się.
Bo znowu przybiegłeś mędrkować w temacie.

Ne udzielaj „porad” komus kto wstawił logi FRST i oczekuje na plik naprawczy ponieważ ten plik jest pisany pod konkretne info tych logów.

Jeśli ktoś zastosuje się do czyichś „rad” zmieniajacych dane w systemie, zanim skrypt naprawczy zostanie wdrozony, to moga w systemie zajść na tyle spore zmiany ze plik naprawczy zamiast naprawic, zaszkodzi.

Uświadom to sobie i nie mędrkuj.

Zamiast do razu napisać, żeby być ostrożnym z usuwaniem plików, po utworzeniu logów i przed utworzeniem skryptu naprawy przez @iJuliusz …to musiałeś oczywiście pukać się w łeb i pisać te swoje „intelektualne wywody”.
Ale oczywiście nie byłbyś sobą, musisz być zgryźliwy, zamiast wprost normalnie napisać o co ci chodzi.
Poza tym, @iJuliusz z pewnością monitoruje temat i może zapytać kolegę co już usunął, po zrobieniu logów - z uwagi na to, że niefortunnie podałem takie wskazówki, które mogą wpłynąć na jego pracę.
Jestem pewien, że zrobiłby to w normalny sposób a nie „czepialski” jak robisz to ty.
I skoro popełniłem niechciany, niezamierzony błąd to oczywiście należy mi to wskazać, ale normalnie bez czepialstwa.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

E hamuj, bo to ty mieszasz i jątrzysz.
Nie zrozumiałeś, co napisałem?
Cierpisz na manię wyższości i jesteś niestabilny emocjonalnie.
Nie dziękuj - zaoszczędziłeś na specjalistach.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Dzień dobry,
Yakii, nie zamierzam się teraz klócić lecz stwierdzę kilka faktów:

  1. Faktycznie zwracasz się tutaj do cyngiel „czepialsko”
  2. Ta osoba próbuje mi pomóc, więc jeśli możesz to nie wskazuj od razu żeby jeszcze coś w rejestrze wskazał - od tego myślę że zajmie się Juliusz
  3. Cyngiel normalnie przyznał się do blędu że nie powinienem usuwać bo to może pogorszyć sytuację jednak Ty dalej masz do niego jakiś „problem, urazę”. (I tak nie usunąłem bo zamierzałem zrobic to później - więc z tym nie ma problemu)
  4. Jeżeli macie się kłócić - to róbcie to w prywatnych wiadomościach ponieważ nie pomaga to w rozwiązaniu problemu, oraz zaśmieca wątek.

Piszę jeszcze raz nie zamierzam się kłócić, jedynie stwierdzam fakty, bez żadnego sarkazmu itp.
Pozdrawiam

Mam pytanie,
Ile średnio może zająć stworzenie pliku naprawczego? Pytam się ponieważ chciałbym usunąć to coś z program data ale czekam na plik. Nie mam zamiaru pośpieszać, pytam jedynie czy nie zostałem „zapomniany” :slight_smile:

@Dawcik

Zostały wprowadzone zmiany w systemie poprzez usunięcie niektórych plików. Dobrze byłoby stworzyć nowe logi FRST, poczekanie i wykonywanie tylko dalszych instrukcji zaleconych przez @iJuliusz :slight_smile:

2 polubienia

Miałem ci odpowiedzieć konkretnie. Zrobił to @ThetaETX
Ja moge dodac tylko jedno.
Jesli ktos zwraca sie o pomoc i tę pomoc oferuje osoba majaca wiedzę i poleca wykonac jakies czynności (np. skan FRST i okazanie jego wyników) to ktoś kto jej nie posiada w stopniu wystarczajacym nie powinien wtracać sie wtedy ze swoim doradztwem.
To powinien wiedzieć kazdy kto jest wystarczajaco długo na takim forum jak to.
Tego dotyczy to tak zwane moje „czepialstwo”.
Podstawowa zasada to „Primum non nocere”.
Co do twoich logów to musisz uzbroic sie w cierpliwośc.
W twoim przypadku nie bedzie tego az tak sporo, tylko ze nie wiadomo czy najpierw nie trzeba będzie ponownie zrobic skanu.

1 polubienie

A ten avast to prawdę mówi czy nie? Bo jeśli mam mieć gorzej to wolę go nie włączać…

Trudno przebrnąć przez niektóre wypowiedzi.
Więc zacznijmy prawie od początku :wink:

Pobierz i uruchom FSS , zaznacz wszystkie okienka (zaptaszkuj) i zrób skan.
Wstaw log do wglądu.

Następnie zrób nowy skan FRST i wstaw logi do wglądu

1 polubienie

Żaden „Antywirus” nie mówi całej prawdy.

Żaden AV nie wykryje wszystkiego i zapobiegnie wszystkim dziwnym działaniom uzytkownika systemu.
Jak na razie jeszcze sie żadnemu nie udało.

@iJuliusz poniżej wysyłam logi z FRST jednak na virus total pisze że kilka firm w tym google wykrywa że to niebezpieczne to FSS. Czy jest to zaufana aplikacja?
Addition.txt (70,9 KB)
FRST.txt (67,5 KB)
Shortcut.txt (31,3 KB)

FSS to zaufana aplikacja, bez obaw :slight_smile:
wykonaj skan i wstaw logi

@iJuliusz To w takim razie wysyłam:) w sumie to i tak i to i to dałem do kwarantanny w avaście dla bezpieczeństwa:)
FSS.txt (3,2 KB)
Nie wiem czy dobrze się zrobiło bo takie to trochę krótkie :frowning:

1 polubienie

W pliku FSS widać niedziałające usługi

Proponuję, przede wszystkim, zdecydować się na jeden Antywirus
W systemie widnieją Avast, McAfee oraz Windows Defender

AV: Windows Defender (Disabled - Up to date) {D68DDC3A-831F-4fae-9E44-DA132C1ACF46}
AV: McAfee VirusScan (Disabled - Up to date) {9D4501E6-72F6-2877-C789-89AF6F535B2C}
AV: Avast Antivirus (Enabled - Up to date) {EB19B86E-3998-C706-90EF-92B41EB091AF}
FW: McAfee Firewall (Disabled) {A57E80C3-3899-292F-ECD6-209A91801C57}

Zanim przejdę do kolejnych etapów oczyszczania lub przywracania systemu do poprawnego działania, usuń jeden z nadmiarowych antywirusów
Skorzystaj z dedykowanych programów Avast lub McAfee

Podejmij decyzję i daj znać

@iJuliusz zrobione :slight_smile: usunąłem mcafee ponieważ do mcafee i tak nie mam już licencji :slight_smile: