Windows raz się ładuje raz nie

Witam posiadam taki problem i wygląda to tak:włączam kompa guzikiem normalnie, przechodzi ekran od Gigabyte i powinien się ładować Windows niestety tak nie jest bo jest czarny ekran i nic się nie dzieje. Muszę nacisnąć reset żeby się Windows załadował. O co tu chodzi?

Zdj czarnego ekranu: http://www.fotosik.pl/zdjecie/a67c05ccc6a4c90b

Mój Komp:

Płyta Główna: Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3

Odznacz opcję szybkie uruchamianie Windowsa  w opcjach zasilania. 

Daj screena bo nie moge tego znaleźć

Dobra już znalazłem odznaczyłem to

Edit: problem występuje dalej

Hmm, odznaczenie tej właśnie opcji, zazwyczaj pomaga na problemy, związane z ładowaniem Windowsa. 

Wszystkie aktualizacje zainstalowane, dodam tylko że czasami potrafi sie uruchomić bez resetu

Hej,

Przed pierwszym uruchomieniem komputera wejdź do BIOS’a i sprawdź, czy dysk twardy jest poprawnie wykrywany.

Pozdrawiam,

Mój dysk ssd i dysk hdd są poprawnie wykrywane

Hej,

Za każdym razem?

Czy nie jest przypadkiem tak, że wyłączasz komputer i dodatkowo wyłączasz też listwę zasilającą, jeśli taką posiadasz?

Pozdrawiam,

Posiadam listwę zasilającą ale jej nie wyłączam jak wyłączam komputer

Dyski wykrywa za każdym razem normalnie

Posiadasz wersję testową Windowsa, czy też ostatnią, stabilną? Na wersjach testowych, problemy takie też potrafią czasami występować. Podejrzewam, że masz wersje stabilną. Czy modyfikowałeś jakieś pliki systemowe? Od kiedy problem występuje? Skoro dyski są wykrywane, więc wina pewnie leży po stronie Windowsa. 

Hej,

Oki, rozumiem. Zatem raczej nie jest to problem z kasującymi się ustawieniami BIOSu.

Pozdrawiam,

Problem od razu zaczął występować jak wymieniłem procesor ram i płytę główną w czwartek. Pomyślałem, że zrobię format i wszystko będzie ok ale po formacie dalej tak samo jest.

Hej,

A stawiałeś system na czysto, czyli z formatowaniem partycji systemowej?

Pozdrawiam,

System postawiony na czysto.

Hej,

Sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowane?

Pozdrawiam,

Zainstalowane.

Edit: Jednak coś doinstalowałem brakowało czegoś Oprogramowanie mikroukładu Intel jakoś tak na stronie Gigabyta

Hej,

To właśnie są sterowniki do chipsetu. Jakakolwiek poprawa?

Pozdrawiam,

Powyłączam pare razy komputer i zobacze

Nic poprawy

Hej,

A jakie urządzenia masz podłączone do komputera? Są jakieś drukarki, karty dźwiękowe, pendrive’y czy inne urządzenia podłączone pod USB?

Pozdrawiam,

Drukarkę, mysz, klawiaturę i kamerkę mam pod USB podpięte. Od czego to może być…