Windows rośnie i rośnie

Mam pewien problem. Jak widać w temacie chodzi mo o rozmiar windowsa.A zaczeło się tak…

Przez 1,5 roku miałem komputer w ogóle nieformatowany. W tym czasie przez mój komp przewineła się cała lista gier i programów i po pewnym windows mi zajmował 1,5 GB. Stwierdziłem żę jeszcze nie jest tak źle…

Po tym czasie założyłem sobie internet którego wcześniej nie miałem no i sie zaczeło…

jak to jest przeważnie zainstalowałem program p2p i zacząłem sciągać filmy. Jeszcze po drodze wyskakiwał mi WINDOWS UPDATE i zaczęło mi sciągać różne łatki, uaktualnienia itp i po jakiś 2 tyg windows mi sie strasznie zmulił i coś mnie tkn ęło i sprawdziłęm jego rozmiar. byłem przerażony bo zajmował 2,5gb. Odruchowo usunąłem wszystkie pliki z katalogów TEMP i TEMPLORARY INTERNET FILES ale to nic nie dało.

I sie zastanawiam czemu w ciągu tych 2 tyg. windows mi sie tak rozrósł?

Mogło to być spowodowane że wszystkie torrenty sciągałem na dysk systemowy i pulpit?

Co prawda zdrnerwowałem sie i zrobiłem formata i wszystki chodzi jak rakieta ale nie chce ponownie tego robić z takiego powodu.

Prosze o odpowiedzi czemu tak sie stało

Zapewnie masz włączone Przywracanie Systemu , które z czasem zapisuje więcej danych na dysku, jezeli brakuje ci miejsca zmien rozmiar przeznaczony na Przywracanie Systemu:

Mój Komputer-PPM-Własciowści-Przywracanie Systemu-Ustawienia

(Zmienijasza do minimum)

o zrobie tak ale powiedz mi Zenek Rolnik czy to spowodowało wzrost rozmiaru w ciągu 2 tyg aż o 1 gb? skoro w ciągu 1,5 roku jak nie było neta rozrósł mi sie zaledwie o 0,5GB a tu w ciągu 2 tych aż o 1GB

To mniw wałśnie dziwi

Ale zrobie tak jak mówisz

Złączono Posta : 18.02.2006 (Sob) 21:01

miałem na myśli 2 tygodni zamiast 2 tych

Złączono Posta : 18.02.2006 (Sob) 21:51

A mogło to być spowodowane tym, żę sciągałem to wszystko na pulpit i na dysko systemowy?

Tymczasowe pliki internetowe,Cookies,pobierane łatki,foldery potzrebne do usunięcia łatek systemowych,katalog PREFETCH.

tak.

a gdzie sie wyłącza auto Updete w windows XP? bo chce to wyłączyć ale nie wiem gdzie

Mój komputer >>> PPM >>> Właściwości >>> Aktualizacje automatyczne >>> zaznacz Wyłącz aktualizacje automatyczne

Hmm, na przyszłość używaj takich programów jak Easy Cleaner; CCleaner, czyszą one rejest, pozostałości po plikach, usuwają zbędne pliki (cookies etc) :slight_smile:

Ja tylko w jednej sprawie.

Przywracania systemu owszem moglo ci zawalic dysk, ale nie folder windows. Folder przywracania systemu jest na kazdym dysku ukryty bezpsorednio na zerowej glebokosci, a nie w folderze windows. W windows sa tylko pliki sterujace, nieduze calkiem.

Moj kumpel mial tam na c: 6gb … wiec faktycznie lepiej to wylaczyc :stuck_out_tongue:

Wielkie dzięki za te rady.

Mam nadzieje że nie bede musiał szybko robić następnego fromata.

Jeszcze raz dzięki

W folderze WINDOWS sa ukryte pliki pozwalające odinstalowac poprawki sp2 itp. Mają inne dziwne nazwy i sa niebieskie. Można je skasowac. Może byc tego bardzo dużo. :slight_smile:

Aha ale ja nie miałem zainstalowanego SP2 tylko SP1. Jedyne co mi sie sciągało to uaktualnienia i łatki ze strony Windows Update ale już wyłączyłem te aktualizacje i nie bedzie mi sie już sciągało.

To jest głupotą.

Łatki sciągaj.

Wyczyść pliki które opisałem.

Aha czyli jak bym usunął te foldery z windowsa to nadal mi te łatki pozostaną ale nie bede miał wtedy później możliwości ich odinstalowania?

Dokładnie tak. :slight_smile:

No to świetnie.

Wielki dzięki za wasze wszystkie rady.

Jestem Wam wdzięczny.