Windows ścina przy Logu i resetuje kompa ( w kółko )

(Damiang98g) #1

Siemka. Wczoraj z kolegą zainstalowaliśmy na jego kompa VirtualPC i VirtualBOX (miał być ten pierwszy ale pliki były na drugiego) po czym resneliśmy system. Logo BIOS'u mignęło 2 razy (wcześniej migało raz) i pojawił się napis którego nie było mianowicie: Load Operating System. Po 5 sekundach wyskoczył prosty komunikat, że wczytywanie systemu operacyjnego nie powiodło się. Wykonaliśmy z kolegą test dysku i ramu, 0 błędów, potem naprawianie które wyskoczyło po Load Operating System nie wykryło żadnych błędów etc. na koniec przywróciliśmy system sprzed tygodnia, dalej to samo. Tryb awaryjny nie działa, mianowicie przy Logu Windowsa ścina się system (przy uruchomieniu "Normalnie" jest to samo) i resetuje się.

Zrobione przez nas rzeczy:

1. zwykłe cofnięcie systemu o tydzień

1.test dysku

2.test pamięci RAM

3.zmiana kabla od dysku

4.zmiana zasilania dysku (inna końcówka, od CD)

5.reset biosu za pomocą baterii CMOS

6.odłączenie zbędnych CD i karty graficznej

7. NA KONIEC @ UWAGA @

Podłączyliśmy dysk od laptopa, działo się to samo ! po czym na laptopie usunęło połowę plików systemowych (przy starcie są może 3-4 procesy)

Na lapku tez W7

PS Chodzi o W7 64 bitowy!!

(Villy) #2
  1. dysk od lapka nie ma prawa chodzic, bo ma zainstalowane sterowniki do innego sprzętu

2. w BIOS'ie zrób "restore to default settings"

3. zabootuj płyte systemową i kliknij naprawianie, zaś jeśli nie pomoże to zostanie format

(Damiang98g) #3
  1. Racja, nie pomyślałem

2. Napisałem że zresetowałem BIOS, na jedno wychodzi (ustawienia podstawowe też wgrane i nic)

3. Kolega się boi, stwierdził ze zrobi mu to informatyk, zobaczymy co z tego wyniknie. (może do niego dzisiaj przyjdę)

(Villy) #4

a czego tu sie bac? gorzej być nie moze programowo, mechanicznie nie może nic paść od tego że programowo klikniesz "Napraw" w płytce systemowej... no nic ale jak kolega uważa