Windows Server 2003 a zwykły PC

Witam.

Ostatnio ubzdurałem sobie żeby ściągnąć wersję trial Windy 2003. Czy ten system nadaje się do standardowego domowego peceta? Czy mocno on się rożni od XP? Wydaje mi się że nie…

Jak sama nazwa wskazuje, jest on stworzony na bazie xp i przeznaczony do zadań serwerowych. Jak każdy system z tej rodziny (2000 serwer, Home Serwer) główny nacisk położono stabilność, dzięki np. wprowadzeniu blokady na uruchamianie aplikacji mogących uszkodzić system oraz przystosowanie do zadań serwerowcyh. Nie zawsze i nie wszystkie programy na tym systemie mogą działać prawidłowo.

Generalnie, jak lubisz grać, instalować wszystko jak leci etc. to proponuje rozejrzeć się za czymś innym.

A co masz na myśli? Jakiś przykład innego systemu którym się warto zainteresować? :slight_smile:

XP mi się znudził, a Vista niestety to badziew i sam M$ to przyznał…

Miłej lektury :slight_smile: http://www.searchengines.pl/Windows-Ser … t6299.html

windows 2003 to prawie to samo co xp. Więc dla tego że xp ci sie znudził raczej go zainstaluj. Możesz spróbować z linuksem ale żeby nauczyć sie chodźby jego podstaw trzeba sporo wysiłku

OK dzięki za odpowiedzi/ Piszecie że Win 2003 jest stabilniejszy. Trzeba będzie przetestować…

Ciekawe teorie…

Posiadam coś co łączy w sobie wygląd Xp i wnętrze 2k3, a mianowicie…

Windowsa XP x64.

I działa on o dziwo niezawodnie, co nie jest tak do końca w produktach M$ oczywiste.

No, poczytaj o Windows Serwer 2003.

Może to trochę zakręcone, ale Serwer 2003 oparty jest o xp, który jest niczym innym jak rozwinięciem Windowsa 2000. Można by rzecz, że 2003 jest dzieckiem obu systemów.