Windows Server 2003 Standard Edition

Windows Server 2003 Standard Edition czym sie rozni od Windows XP Prof ?? i ktory jest lepszy i stabilniejszy ?? :slight_smile:

Zalezy do czego lepszy, stabilniejszy na pewno będzie Server 2003. Lepszy jako server będzie Windows Server :lol:

Zasadnicza różnica polega na tym, że Windows Server jest systemem pod serwery a Windows XP jest systemem desktopowym.

Który jest lepszy? To już zależy od tego co uznamy za definicję słowa lepszy i tego co naprawdę potrzebujesz.

Lepszy == Ładniejszy -> XP :):):slight_smile:

Lepszy == stawiasz serwer -> Win2k3

itd… itp…

czy jest sens zainstalowac win server 2003 do normalnego uzytkowania komputera?

Jak nie masz co z pieniędzmi zrobić to jest sens :mrgreen:

W innym wypadku szkoda wywalać kupę kasy na OS którego się nie wykorzysta nawet w 1/3 jego możliwości.

tez dostalem taką odpowiedz jak sie pytalem co wybrac :slight_smile:

tak sie zlozylo ze starszy kolega mieszkajacy w okolicy będąc administratorem sieci mial ów serwer na swoim serwerze sieciowym :slight_smile: poszesdlem obadac co to :slight_smile:

noi rzeczywiscie… to jest to samo co XP (nie patrzac na wygląd bo ten był ustawiony na najgorszy) plus wiele (bardzo wiele) opcji zarządzania siecią i bajerami z nia zwiazanymi :slight_smile:

ja z racji tego ze XP by mi z deka zamulał wybrałem win 2k i jestem zadowolony :slight_smile:

pozdro