Windows server 2008 blokada zmiany drukarki domyślnej

Witam

 

Przedstawię sytuację:

bez_tytulu_1381_min.png
 

  1. Ustawiam drukarkę domyślną na terminalu, na którym pracują ludzie (np na RRC Warszawa (Biuro))

  2. Wylogowuje się z terminala

  3. Loguję się z powrotem

  4. W drukarkach zmieniła się domyślna drukarka na Warszawa Minolta.

 

Jak wyłączyć to coś? nie wiem jak to nawet nazwać. nie chcę by serwer zaciągał drukarkę domyślną użytkownika z jego komputera i ustawiał ją na serwerze. na nim domyślną drukarką ma być ta jedna konkretna RRC Warszawa (Biuro)

 

pomoże ktoś?

Jeśli nie zależy Ci na mapowaniu drukarek lokalnych to możesz spróbować je wyłączyć w ustawieniach serwera terminali bądź też w ustawieniach klienta RDP na komputerze użytkownika. Tym samym przy podłączaniu klienta RDP nie będą się mapowały drukarki użytkownika i nie będzie się przestawiała drukarka domyślna.

 

Pozdrawiam

AdamW.

OK, lokalnie działa. Tzn przy odhaczeniu drukarek w opcjach RDP, drukarki moje lokalne nie ładują się na terminalu.

 

OK, znalazłem i działa także po stronie serwera mimo tego, że w RPD u użytkownika jest by mapował drukarki to nie są one już wyświetlane.

 

 

Dziekuję bardzo za pomoc :slight_smile:

Sprawdź w :

Start -> All programs -> administration tools -> Remote Desktop Services -> Remote Desktop Manager

Nie mogę tego sprawdzić bo nie mam żadnego Windows 2008 z rolą serwera terminali.

Możesz spróbować też na użytkowniku (zakładka Enviroment) wyłączyć mapowanie drukarek. Jest też opcja “Default to main client printer”.

 

Pozdrawiam

AdamW

Spróbuj przez gpo przypisać na “szytywno” drukarkę dla grupy powiedzmy RRC Wawa i przypisać userów.