Windows server 2008 początki, przeniesienie danych


(radzik radzik) #1

Witam.

Sytuacja u mnie wygląda tak, że nie znam tego systemu a mam za zadanie z sieci, która obecnie istnieje a jest to taka sieć "klejona". Własny komputer robi jako serwer, net z TP i MNi. Jakimś cudem to działa ale wszystko jest tak total klejone. Teraz idea jest taka, że trzeba przerzucić to na inny komp z zainstalowanym Windows server2008 i tam utworzyć jedną całą spójną sieć działającą ze wszystkim itp. Doradźcie jak się do tego zabrać gdzie poczytać jak to zrobić??

Drugi ważny temat taki: jak zrobić przy tym przenoszeniu, żeby przekierować wszystkie kompy w firmie na te nowy serwer.

Doradźcie jak to zacząć i gdzie czytać jak się da to tak łopatologicznie.

Pzdr.

Napiszcie też czym ten Windows Server 2008 różni się w użytkowniu od zwykłych tradycyjnych Windowsów??


(Veers) #2

Temat rzeka, a w dodatku jakoś nie specjalnie dużo mówi twój wpis “własny komp robi za serwer”. Domyślam się, że skoro nie wspominasz nic o plikach, drukowaniu i bazach danych, że chodzi tu o to, że ten “własny komp” robi tak naprawdę za router. W takim razie przekładanie tego na WS - jest jak strzelanie z działa do kurczaków.

Jak przekierować wszystkie kompy w firmie na nowy serwer ? Też niejasny opis - więc i odpowiedź będzie adekwatna: podpiąć komputery do Active Directory.

Czym się Windows Server różni od “tradycyjnych” (czyt. desktopowych) systemów w użytkowaniu? Oczywiście - przeznaczeniem, a co za tym idzie obsługą elementów niedostępnych lub dostępnych w ograniczonym zakresie funkcji, takich jak wspomniane Active Directory, serwer usług internetowych, serwer plików, serwer terminali, usługi routingu i autoryzacji … Sam interfejs wygląda dokładnie jak Windows 7 z klasycznym tematem desktopu.

Tu masz trochę lektury “krok-po-kroku” http://www.microsoft.com/download/en/de … n&id=17157 (materiały w j. angielskim!)

Z polskich zasobów polecam wss.pl

Jak już dokładnie określisz swoje potrzeby, wówczas możesz wrócić, opisać je i zobaczymy czy da się opisać w sposób “nie klejony”.