Windows Server 2008 pośrednikiem zdalnego pulpitu dla hosta

Witam.

Zadanie moje jest takie: ustawić inny komputer jako pulpit zdalny na Windows Server 2008??

Niemalże moja wiedza na temat Windows server jest bardzo znikoma natomiast na temat Windowsów tych tradycyjnych a i owszem jest ok.

Od czego zacząć i jak to się robi??

Plis poprowadźcie.

Dodane 12.04.2012 (Cz) 8:33

Dodam że połączenie ma być przez net mobilny Plusa.

Super, że mi to podpowiedziałeś.

Ale ale chodzi o coś takiego ale żeby zrobić to za pomocą Windows Server 2008.

Ja to wiem ale wymóg szefa jest prosty - zrobić to na Windows server 2008 i tam to ma działać. Tyle moge na ten temat powiedzieć.

Do użytku domowego team viewer jak najbardziej. Ale w firmie musi być to na Windows Server 2008.

Zatem pytanie jak w tym systemie to zrobić.

Dodane 12.04.2012 (Cz) 10:22

Dodam, że sam nie lubię walić w drzwi jak są otwarte czyli po polsku utrudniać sobie życia ale tu ma to być na Windows Server 2008 i trzeba tak rozwiązać ten problem.

Najpierw sprawdź czy jest włączone udostępnianie zdalnego pulpitu (PPM na Computer -> Properties. W nowo otwartym oknie po lewej stronie wybierasz “Advanced system settings” przechodzisz na zakładkę “Remote” i sprawdzasz czy masz zaznaczoną opcję “Allow connections from computers running any version Remote Desktop”). Jeśli opcja “Allow connections…” jest zaznaczona to sprawdź czy firewall nie blokuje Ci dostępu do zdalnego pulpitu. Jeśli się logujesz na użytkownika który nie ma uprawnień administratora to musisz takiego użytkownika dodać do grupy “Remote Desktop”.

Zrobione i dopuszczone. To jest na prawach administratora. Konto administratora. Co można dalej robić??

Udało Ci się zalogować do tej maszyny przez zdalny pulpit?

Sorrki ale poprowadź mnie “za rękę”. Jak sie tam zalogować do tej maszyny ??

Dodane 12.04.2012 (Cz) 12:39

Jaki adres IP ma serwer?

Poprawka bo trochę namieszałem.

Windows server jest na 1 kompie a na 2 jest Windows 7. Próbowałem w obie strony się wrzucić ale w obu przypadkach to nic nie dało. Ale skupmy się na takiej wersji: wrzucamy sie z Windows Server 2008 na Windows 7. I wyskakuje dokładnie komunikat “Trwa łączenie z komputerem IP…” a za chwilę bez podania przyczyny: “Rozłączono z komputerem”. I teraz mi poweidzcie co można z tym zrobić??

już piszę co wiem.

Jeden komputer(windows server) ma neta z plus tzw. iplusa.

Drugi windows 7 jest poprzez tp albo pilicką poprzez tzw. stałe łącze.

Problem polega też na tym, że tak jak na tym filmiku dodaje się użytkownika i jest ok to u mnie tak troche niezbyt chce go dodać.

Na filmiku dokłądnie 1 minuta 30 sekund dodają użytkownika i co dokładnie tam wpisać: nazwę komputera, login użytkownika czy co to jest dokładnie??

Ten co ma stałę łacze to ma ip chyba wewnętrzne a ten z plusa to jak każdy mobilny za każdym razem inne.

Dodane 12.04.2012 (Cz) 14:08

ale na razie główne pytanie brzmi choć pewnie nie jedno: w tej nazwie użytkownika co tam się dodaje w tym filmiku 1 minuta 30 sekund co dokładnie??

nazwa_komputera lub nazwa_domeny\nazwa_użytkownika

Konto Administrator domyślnie ma uprawnienia logowania się poprzez pulpit zdalny. Oczywiście konto te musi być zabezpieczone hasłem.

Sprawdź czy komputery się pingują 7->serwer.

IPlus nie ma przypadkiem zmiennego IP? Jeśli tak, to będzie Ci trochę ciężko logować się poprzez zdalny pulpit spoza sieci, w której jest serwer. Poza tym Ty chcesz się logować zdalnie do serwera, czy serwer ma być pośrednikiem w połączeniu z innym komputerem, tj. tak jak to jest w przypadku TeamViewer, czyli coś w rodzaju VPN?

Swoją drogą, dlaczego nie zatrudnicie wykwalifikowanego informatyka, tj. administratora sieci/serwerów?

Pozdrawiam!

Nowy dzień pracy, trzeba kontynuować temat. Zróbmy to może tak. Na 1 komputerze jest net z plusa i Windows server. Na 2 Net stałe łącze i Win XP. (zmieniłem komp ten 2, na XP może będzie łatwiej). I teraz co należy zrobić żeby to działało?? Po kolei jak za rączkę poproszę.

Dodane 13.04.2012 (Pt) 7:40

Wiem, że plus ma zmienne ip ale chodzi o to, żeby to złapało. IP to zawsze sobie będę zmieniał.

Dodane 13.04.2012 (Pt) 7:46

Wchodzę w podłączanie pulpitu zdalnego na Win XP i tam pojawia się pole komputer: co tam należy wpisać??

Dodane 13.04.2012 (Pt) 8:11

Wpisałem tam IP na komputerze XP ale pokazuje sie monit, że “Ten komputer nie może połączyć sie z pulpitem zdalnym” Domyślam się, że cos jest źle poustawiane w Windows server ale co ja tam mam sprawdzać??

Ponadto dodam, że w Windows server 2008 w menedzerze serwera ta taka co na początku się pojawia “tablica informacyjna” jest opcja pulpitu zdalnego właczona. Ale co to w praktyce oznacza to nie wiem do końca.

Doradźcie co można tu podziałać dalej.

Dodane 13.04.2012 (Pt) 8:45

Dodam, jeszcze, że to ip z plusa to wiadomo jak typowe zmienne ip 77.115 coś tam coś tam a to z adsl jest takie:10.0. czy to normalka czy ja coś źle spisuje??

Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie - Ty chcesz łączyć się zdalnie do serwera, czy za pośrednictwam serwera chcesz się łączyć z jakimś PC z Windowsem XP, tj. stworzyć VPN?

Pozdrawiam!

Chcę się łączyć za pośrednictwem serwera do Windows XP.

Serwer pełni również rolę routera?

Pozdrawiam!

tAK. Problem polega na tym, że wszędzie są piękne filmiki pokazujące jakie to proste i tam zawsze wszystko się udaje i tyle. Ja mam problem takiej treści, że chcę się połączyć i nie wiem w ogóle gdzie i jakie dane należy podać, żeby on to zrobił. Tak dosłownie potrzebuję poprowadzenia za rękę. Na tym głównym widoku MenedŻer serwera to się zwie czy jakoś tak to wszystko jest po włączane. Jak tworzę połączenie to próbuje łączyć ale wyskakuje komunikat, że “ROZŁĄCZONO Z KOMPUTEREM IP…” I tyle i nie wyskakuje żadne info co jest nie tak. Żaden komunikat, że błąd taki czy taki. A ponadto dodam, że łączę się tak, że w Windows server 2008 jest net plusa a w XP jest DSL tp (rozsyłany po routerze). Nie wiem czy wszystko dobrze powiedziałem ale jak coś to pytajcie dobrze byłoby z instrukcją jak to mniej więcej odczytać to odpowiem.

Pzdr.

Próbowałeś kierować porty, na których działa RDP na komputer z Windowsem XP lub stworzyć VPN?

Pozdrawiam!

z TĄ 1 opcją to niezbyt wiem co do mnie mówisz a z 2 to nie próbowałem. Słyszałem o VPNie ale nie brałem się za to. A uważasz, że tędy powinienem spróbować??

Jak się do tego zabrać? Jak zrobić ten VPN??

Tworząc VPN będziesz mógł zdalnie podłączyć się do sieci lokalnej i zniej podłączyć się do zdalnego pulpitu http://technet.microsoft.com/pl-pl/libr … 10%29.aspx

Piszesz, że PC podłączony jest do jakiegoś routera i korzysta z łącza DSL, prawdopodobnie router dostaje publiczny adres IP, może po prostu przekieruj na routerze porty na tego PC, będziesz szybciej i łatwiej.

Napisz może jak to wszystko jest dokładnie podłączone.

Pozdrawiam!