Windows Server 2008 RC0 -=- pytania ogólne

Windows Server 2008 RC0… = bardzo ciekawy system :mrgreen:

Wczoraj zarejestrowałem się i pobrałem obraz płyty *.iso systemu Windows Server 2008 Relase Candidate 0 :o Ale mam kilka pytań:

  1. Czy ten system mogę używać w domu na Desktopie jako Worksation LEGALNIE? Nie chodzi mi o kopanie w instalce Windowsa. Chodzi mi o domowe zastosowania typu gry,multimedia,biuro.

2.Licencja wygasa w kwietniu 2008 roku. Gdy wyjdzie pełna wersja tego systemu można ją będzie zupgreadować do ,finala"? Będę wtedy miał darmową wersję ewaluacyjną nadal?

Jak widać - chcę być jak najbardziej legalny. Nie chcę aby podczas jakiejś kontroli przez Policję ,osądzono mnie o piractwo.

Pozdrawiam wszystkich, Patryk.K

System ten można jak najbardziej legalnie używać w domu ! Wersja RC1 będzie chodzić do 01.07.2008r.

Upgrade prawdopodobnie będzie można zrobić do wersji finalnej ale będzie słono kosztować.

Aby system upodobnić do Visty należy w Server Manager - Features- doinstalować Desktop Experience

oraz włączyć niektóre usługi (Theme ,Windows Audio).Część gier może nie działać, z multimediami nie ma problemu.

Gdy wyjdzie wersja finalna aktualizacja prawdopodobnie nie będzie dostępna (dla Visty nie było takiej możliwości).

I nie, nie będzie to darmowe, będziesz musiał zakupić normalnie Windows.

Dobrze. Dzięki za info. Na razie pobrałem RC0. :smiley:

czemu pobrales RC0 skoro jest juz RC1 :?:

pozdrawiam