Windows Server 2008 Trial - kilka pytań

Witam. Chciałbym pobrać i zainstalować wersję trial Windowsa Server 2008. Mam kilka pytań:

  1. Mogę go legalnie używać w domu jako jedyny system operacyjny ? Oczywiście uruchomiłbym sobie Desktop Expierence, aby wyglądał jak Vista, pozmieniałbym różne rzeczy żeby działał jako stacja robocza, a nie serwer.

  2. O ile się orientuję, wystarczy go pobrać i zainstalować ? Nie ma żadnych kluczy, aktywacji itp?

  3. Wyczytałem na stronie MS, że jest na 60 dni. A to przedłużanie do 240 dni jest legalne? Według mnie tak, bo jest to u nich napisane. Chcę się tylko upewnić. :smiley:

  4. Którą wersję wybrać? Standard czy Enterprise ? Czym one się różnią? Dodam, że architektura 64 bit.

Pozdrawiam. Czekam na odpowiedzi.

:lol:

1.Tak

2.Są klucze i aktywacje jak w każdym windowsie

3.Tak przedłużenie do 240dni jest legalne

4.Standard

Najważniejsza dla mnie jest kwestia legalności. Nie chcę mieć potem w razie czego problemów. System ma być używany do zastosowań “domowych”, nie serwerowych. Pobieram go stąd: http://www.microsoft.com/downloads/deta … n#filelist (ten pierwszy plik, waży 2539.9 MB).

ad.1

Wersje testowe oprogramowania służą do zapoznania się z możliwościami i funkcjami oprogramowania.

Produkt można zainstalować również w domu, należy jednak pamiętać że nie jest możliwe komercyjne wykorzystywanie tego oprogramowania.

Czyli mogę w pełni legalnie korzystać z triala na 240 dni Windows Server 2008 Enterprise?

tak możesz w pełni legalnie w domu korzystać z tegoż systemu przez 240 dni i legalnie spolszczyć za pomocą tego pakietu:

http://www.microsoft.com/downloads/deta … d4750397ff

język polski znajduje się grupie 4

Dzięki. Dodam, że pobierałem stąd: http://www.microsoft.com/downloads/deta … laylang=en Jest to dobry link?

Jest to na 100% ta darmowa wersja? Przepraszam, że pytam znowu o to, ale chcę mieć stuprocentową pewność co do tego systemu. Nie opłaca mi się znowu inwestować w Vistę by przejść na 64 bity, skoro na takowej architekturze jest też “darmowa”(240dniowa) inna wersja Windows’a.

PS; dzięki devil33 , widzę że jesteś obeznany w temacie. Pozdro

link który podałeś jest jak najbardziej prawidłowy, strona MS jest najpewniejszym źródłem, najbezpieczniejszym

po raz kolejny: na 100% możesz zainstalować i korzystać przez 240 dni całkowicie za darmo z tego systemu, tyle że po okresie testowym będziesz musiał się rozejrzeć za systemem, tyle że w tedy już prawdopodobnie będzie dostępny windows 7 :smiley:

poza tym jednak ja radził bym ci instalować wersje Standard, nie instalują się dodatkowo nie potrzebne usługi, lepiej do minimum zredukować liczbę usług do zastosowań serwerowych

Ostatnio spotkałem się ze stwierdzeniem, iż ewaluacyjnej wersji Windows Server 2008 nie można używać jako głównego systemu operacyjnego. Jest to prawda? Szukałem informacji na stronie MS, ale niestety nic nie znalazłem na tenże temat . :frowning:

to powinno wyjaśnić sprawę:

office-2010-beta-firmie-t364911.html#p2369679

jest identycznie jak w przypadku office 2010

Tyle, że ja nie chcę instalować w firmie tylko w domu.

identycznie ma się sprawa, jaśniej rzecz ujmując: tak może to być główny system

To zdanie mówi, że można legalnie, bez opłat używać tegoż oprogramowania?

tak, tym samym przypomina że system przeznaczony jest wyłacznie do testów i można spodziewać się po nimwłaściwie wszystkiego

Dobra. W takim razie zabieram się do pobierania :wink: mam nadzieję, że będzie to w 100% legalne . Dzięki niezDarek :lol: