Windows Server 2012 Foundation - nie wyszukuje aktualizacji

To czysta instalacja serwera, doinstalowane net framework 3.5, Comarch Optima i MS SQL Express 2012 z paczki instalatora Comarchu.

Mam problem z wyszukiwaniem i pobieraniem aktualizacji oraz, co ciekawe, także z instalowaniem ręcznie pobranych paczek z aktualizacjami. Próba instalacji takiej aktualizacji kończy się uruchomieniem okienka “Autonomiczny Instalator rozszerzenia Windows Update”, w którym wiecznie przewija się zielony pasek z komunikatem “Trwa wyszukiwanie aktualizacji na tym komputerze”. Podobnie kończy się próba zainstalowania na serwerze sql 2012 express management studio - odpala się na wieczność okienko: “szukam aktualizacji”…

Restartowałem usługę Windows Update, kasowałem folder C:\Windows\SoftwareDistribution, wykonywałem procedurę zaczynającą się od: DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth i nic to nie pomaga. Help, please :slight_smile:

Próbowałeś wepchnąć mu je WSUS offline? U mnie po takiej akcji siódemki zaczynaja już normalnie pobierać kolejne updaty.

Co to znaczy “wepchnąć WSUS offline”?

http://download.wsusoffline.net/
Ten program pobiera wszystkie aktualizacje na dysk tworząc lokalne repozytorium, a następnie jeśli chcesz instaluje je kolejno.
Trzeba czytać co wypluwa z konsoli, bo jak to w starych Windowsach czasem trzeba wykonać restart maszyny.

Jak się tego używa? Trzeba to zainstalować na tym konkretnym kompie, który chce zaktualizować?

Z tego co pamiętam nic się nie instaluje. Po prostu rozpakowujesz i uruchamiasz nakładkę graficzną, w której wybierasz pod jaki system ma pobrać aktualizacje. Później przechodzisz do podkatalogu (chyba) client i odpalasz aktualizator automatyczny, a jak nie chcesz to masz w gdzieś głębiej wszystkie instalatory poprawek od MS pobrane na dysk i możesz jechać ręcznie.

Po wrzuceniu kilku pierwszych aktualizacji prawdopodobnie WU już się opamięta i zacznie sam wyszukiwać, ale przez WSUS offline i tak jest szybciej.

@anon741072
To normalne? Czekam już z pół godziny… :wink:

Ciężko mi powiedzieć bo nigdy nie aktualizowanej wersji serwerowej. Jeśli wyszło dużo więcej łatek niż na cywilnego windowsa, a do tego maszyna nie jest zbyt szybka, to może chwile potrwać. Daj mu jeszcze pół godziny.
U mnie zawsze trwało to zdecydowanie krócej.

Dobra, wyłączyłem, widzę, że nic z tego nie będzie. Jakiś inny pomysł?

Wyłączyłem “Desktop Expierience” i wszystko znów działa. Magia Windosa :slight_smile:

1 polubienie