Windows Server 2012 konfiguracja DHCP

Witam, konfiguruje DHCP na serwerze i gdy zostają przydzielone adresy użytkownikom na komputery nie mam internetu. Coś chyba źle interpretuje.
Na karcie sieciowej na serwerze mam ustawione takie adresy od routera (adres ip 10.10.10.10/24, brama 10.10.10.1 (router) DNS 10.10.10.1)

i teraz w tym miejscu przy konfiguracji DHCP (w załączniku) powinienem wpisać bramę domyślną czyli adres ip serwera ? 10.10.10.10 czy routera? 10.10.10.1

Powinieneś podać tutaj adres IP routera.

No właśnie tak robię ale wolałem się upewnić, problem jest taki że podaję tutaj bramę routera ale DHCP przydziela mi na stacjach ładnie IP, Maskę, DNS(Windows Server) ale nie przydziela mi bramy domyślnej… :frowning: przez co nie mam neta… co robię źle?

Na serwerze masz internet? Jeśli tak to po wpisaniu tu ip routera musi działać. Jeśli nie, przetestuj z wyłączoną zaporą. Router działa w tej samej podsieci co pula adresów przydzielonych przez dhcp?

Na serwerze mam internet, jeśli na stacjach wpiszę adresy ręcznie to też działa bezproblemowo. Problem pojawia się po DHCP i podejrzewam że dlatego że DHCP nie przydziela bramy… tylko dlaczego nie przydziela…

Spróbuj z tą zaporą. Ewentualnie przestaw ip router tak by znajdowało się w tej samej podsieci. Jeśli masz adresacja od 192.168.1.1-192.168.1.255 to zrób od 192.168.1.2 a 192.168.1.1 ustaw jako adres routera.

Jak konfigurujesz DHCP i wpisujesz adres bramy to go dodaj. Tam jest trochę zdradliwy interfejs.

Kolego to właśnie to, wpisywałem nie klikałem “dodaj” i ona się nie zapisywała.
Sprawa załatwiona . Dzięki :wink: