Windows server 2012 r2 foundation rdp

mam zainstalowany windows server 2012 r2 foundation, komp w grupie roboczej
kupione trzy licencje open drp na użytkownika, aktywowane

zainstalowałem role:

  • host sesji pulpitu zdalnego
  • licencjonowanie usług pulpitu zdalnego

w gpedit.msc:
- konfiguracja komputera - szablony administracyjne - składniki systemu windows - usługi pulpitu zdalnego - host sesji pulpitu zdalnego - licencjonowanie
ustawiłem - ustaw tryb licencjonowania usług pulpitu zdalnego - na użytkownika

w menedżer licencjonowania usług pulpitu zdalnego zainstalowałem licencje (w sumie mam 5 pozycji, bo tyle razy instalowałem)

przy próbie połączenia przez zdalny mam info
sesja zdalna została rozłączona, ponieważ serwery licencji usługi pulpitu zdalnego, które dostarczałyby licencję, są niedostępne.
skontaktuj się z administratorem serwera

to tyle jeśli chodzi o opisanie problemu, nic więcej mi nie przychodzi do głowy, robię to pierwszy raz, może ktoś podpowie co pominąłem, co zrobiłem źle, a może to się nie uda jeśli komp w grupie roboczej

edit:
w gpedit.msc:
- konfiguracja komputera - szablony administracyjne - składniki systemu windows - usługi pulpitu zdalnego - host sesji pulpitu zdalnego - licencjonowanie
ustawiłem - użyj określonych serwerów licencji usługi pulpitu zdalnego - na adres ip serwera

i działa

pozostało tylko pytanie jak usunąć zbędne wpisy w menedżer licencjonowania usług pulpitu zdalnego (w tym jeden z wbudowanymi licencjami cal usług terminalowych), i czy to w ogóle w czymś przeszkadza?

1 polubienie