Windows server 2016 Essentials remoteapp?

Witam, czy w Windows server 2016 Essentials da sie uruchomić usługę remoteapp? Ewentualnie czy ktoś mógłby wskazać różnicę miedzy wersją standard a Essentials.? Pozdrawiam

Masz na myśli WSE RemoteApp 2016? Tak, możesz użyć. Co do różnic (poza ceną) główne to:

  • Essentials ma “wbudowane” CALe - tj. nie musisz kupować dodatkowych licencji dostępowych jak to trzeba by było robić przy Standard. Ograniczeniem jest maks. 25 użytkowników (kont) w systemie i 50 urządzeń dołączonych do domeny (np. jeden użytkownik ma laptopa i desktop),
  • Essentials ma z tego co pamiętam ograniczenia co do RAM (chyba 64GB),
  • ograniczenia co do wirtualizacji.

Essentials to taki odpowiednik SBS, ale już bez serwera pocztowego Exchange, bo z niego musi MS zarobić via Office 365 :wink:

Czyli bedzie mozna udostępniać aplikacje z serwera, np Word itp

Tak, pamiętaj o licencjonowaniu że to nie koszt jedej licencji na Office. Czemu chcesz tak udosepniać Worda? Co dokładnie robisz? Z mojego doświadczenia lepszym rozwiązaniem jest RDS (serwer terminalowy, że ktoś się łączy na osobny pulpit).

Chodzi mi o jeden program ktory chce udostępnić na pulpicie sieciowym, logując sie do domeny zeby danu użytkownik sieciowy mial ten program

Jeszcze raz - co oznacza dla Ciebie “pulpit sieciowy”? Jak widzisz ten scenariusz? Dostęp przez przeglądarkę, czy sesję terminalową?

Logując sie do konta sieciowego wszystki dane z automatu zapisuja sie na dysku na serwerze, menu start zawiera programy które ja wybiore plus te które udostepnie z serwera

Chodzi o dostęp do aplikacji xa pomoca skrótu .rdp

Chodzi mi o tą funkcje
https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc731380(v=ws.11).aspx

Bo gdzieś czytalem że “Nie, nie zadziała remoteapp bo wymaga wsparcia dla RDS czego essentials nie ma.”