Windows Server 2016 - nie działa GPO

Cześć!

Ostatnio zainstalowałem na serwerze windows srv 2016, połączyłem komputer z domeną (windows 7). Stworzyłem GPO dla użytkownika, zalogowałem się i… nic.

Próbowałem gpupdate/force, pingowałem serwer po ip i nazwie domeny. Gpupdate wyświetla “zasady zostały zaktualizwane”. W dzienniku zdarzeń na 7 są dwa wpisy o GPO, jeden że przetwarzanie zasad grupy nie powiodło się z powodu braku łączności sieciowej z kontrolerem domeny(drugi w załączniku). Dodam jeszcze że na serwerze GPO normalnie się aktualizuje.

Pomocy!

Coś z siecią jest nie tak. Na dolnym pasku przy ikonce sieci jest wykrzyknik w żółtym trójkącie. Sprawdź też wiadomości - to te z czerwonym kółkiem i krzyżykiem.

Routing na serwerze jest wyłączony i komputer nie ma dostępu do internetu.
Zsynchronizowałem czas na serwerze i teraz wyświetla tylko

A jaki masz functional leven na tym AD? Jeśli ustawiłeś najnowszy (2016) to może windows 7 sobie z nim nie radzi.
Sprawdź jeszcze czy dns na windows 7 masz ustawiony na kontroler domeny.

Dns jest ok, functional level jest na 2016

Jeśli masz więcej niż jeden kontroler domeny, sprawdziłbym, czy nie ma błedów replikacji.
Czy maszyna z win 7 nie była klonowana (nie piszesz też czy to środowisko wirtualne/vdi) czy fizyczne.

Ostatecznie zrobić backup win 7, odłączyć od domeny, usunąć w ad konto komputera i podpiąć na nowo (chociaż tu by krzyczało o trust relationship). Możesz zawsze spróbować zaktualizować hasło komputera http://implbits.com/active-directory/2012/04/13/dont-rejoin-to-fix.html

Nic więcej póki co nie przychodzi mi do głowy.

Po dodaniu użytkownika do GPO wszystko działa, ale po dodaniu grupy userów lub komputerów wszystko się wywala.