Windows Server - problem z usunięciem plików

Mam folder w którym zapisały mi się jakieś stare backupy bazy SQL (.bak) , chce je usunąć wyskakuje mi komunikat :
1

Więc wchodzę w ustawienia uprawnień folderu staram się dodać cokolwiek bo użytwkonika Administrators już mam ale np. System, usera itd do pełnego odczytu i kontroli

to z kolei wyskakuje mi taki komunikat

3

Jaki się pozbyć tych plików? :wink:

Jesteś w grupie Administratorzy, administratorzy domeny? Kto jest właścicielem folderu?

Dzięki kolego za podpowiedź, okazało się ze folder ma uprawnienia Administrators, ale poszczególne pliki (.bak) mają dziwne uprawnienia OPTIMA$ , bo to backupy właśnie OPTIMY, zmieniłem uprawnienia na Administrators i poszło.

Mam jeszcze pytanko z innej bajki, korzystając z okazji , W Windows Server jeśli chodzi o ustalenie zasad bezpieczeństwa haseł itd to służy do tego “Zasady zabezpieczeń lokalnych” jak tworzę domenę kontrole nad tym przejmuje “Zarzadzanie zasadami grupy” dobrze to interpretuje ???

i teraz jeśli chodzi o zasady ustalenia zasad bezpieczeństwa haseł itd to jeśli mam Default Domain Policy (widoczny u góry) i tam są ustawienia zasad haseł + ustawie inne zasady haseł w jednoste organizacyjnej np w Dział Handlowy to które zasady będą obowiązywać te Deflaut Domain czy te ustalone w Jednostce ogranizacyjnej ?

W domenie może obowiązywać tylko jedna polityka haseł - nie można za pomocą GPO ustawić różnych zasad bezpieczeństwa hasła dla różnych OU.
To co ustawione w Default Domain Policy będzie obowiązywać wszystkie konta w domenie.

Wystarczy nie robić tego przez GPO/OU.

To żeś wyjaśnił…

@Saracen myślałem, że rozmawiamy o GPO. W przypadku takich komplikacji robi się to za pomocą FGPP ( Fine-Grained Password). Podejście jest trochę inne (nie robi się przez OU - zarządzanie przez ADAC), ma też kila wymagań: min. W2008 (z poziomem lasu minimum 2008).