Windows serwer 2003


(system) #1

Mam taki pytanie, czy na tym systemie chodziły by gierki ?


(pysiu) #2

http://infojama.pl/sections2.php?op=vie ... &artid=152 tu troche informacji na temat 2003 ale wgruńcie rzeczy jet to serwer dlatego tez ma powyłańczane niektóre funkcje do gier które można włączyć próbowałem na nim w colina 2 zagrać gra bez problemów działa dlatego tez mozna spróbować :):slight_smile:


(system) #3

Dzień dobry Sergo :smiley: . Oto odpowiedź na Twoje pytanie:

Dla tych, którzy od czasu do czasu lubią pograć w najnowsze gry komputerowe pod kontrolą Windows Server 2003, przygotowano niemiłe niespodzianki. Początkowo bowiem prawie żadna gra nie działa. Aby zmienić tę sytuację należy uruchomić usługę dźwięku oraz włączyć akcelerację graficzną i DirectX. W tym celu wykonujemy następujące kroki:

Klikamy prawym przyciskiem myszy na pulpicie -> Properties -> zakładka Settings-> Advanced-> klikamy na Troubleshoot i przesuwamy suwak Hardware Acceleration na pozycję Full. wcześniej należy się zaopatrzyć się w odpowiednie sterowniki do swojej karty graficznej (te używane w Windows 2000/XP będą odpowiednie), bowiem standardowe drivery, dostarczone z Windows 2003 są mało wydajne.

W celu włączenia DirectX przechodzimy do Menu Start->Run i wpisujemy dxdiag. Następnie klikamy na zakładkę Display i klikamy Enable zarówno dla DirectDraw, Direct3D jak i AGP Texture Acceleration.

Możemy jeszcze zmienić domyślną wartość odświeżania dla gier i aplikacji D3D poprzez kliknięcie na ostatnią zakładkę More Help. Tam klikamy na Override i wpisujemy w pole Override value żądaną wartość (nie należy przekraczać max. odświeżania obsługiwanego przez monitor przy danej rozdzielczości!) i klikamy OK... :smiley: no to chyba wszystko:)


(Krogulec) #4

Najlepsza strona o Windows Server 2003 to:

portal użytkowników Windows Server 2003 - http://windows2003.pl

...ale informacji jak zrobić z tego system do gier nie znajdziesz.

Natomiast w serwisie Jama Mastaha znajdziesz ciekawy artykuł pt. "Jak udomowić Windows Server 2003" - http://infojama.pl/sections.php?op=view ... &artid=145


(system) #5

Hmmm, ale tam pisze jak to zrobić w wersji angielskiej :(. A mi chodzi o wersje polską :(.


(pysiu) #6

ale przeciesz te same funkcje i rzeczy robi się w polski


(Dzidek20) #7

Na tej stronie znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie

http://www.winxp.com.pl/art/windows2003_workstation.html

u mnie wszystko chodzi.