Windows Serwer 2008 - wzorzec operacji

Witam

mam mały problem z podniesieniem funkcjonalności mojej domeny. Na serwerze sa tylko 3 role: RID, Kontroler PDC, Infrastruktura jednak kiedyś były już przenoszone role i na już nie istniejącym serwerze została rola Wzorca Operacji I na moim serwerze ta rola jest jako offline.

Jak mogę już bez istniejącego serwera na obecnym serwerze z rola ustawiona jako offline znów ją aktywować. Tak by móc podnieść na obecnym serwerze poziom funkcjonalności lasu z 2003 do 2008.

P.S w kontenerze serwerów domen istnieje jeszcze stary serwer ( jednak już fizycznie już nie istnieje )

Ktoś może pomóc jak tego dokonać ?

Co na tym wzorcu operacji dokładnie zostało z FSMO? Schema Master i Domain Naiming Master?
Pokaż coś:
netdom /query FSMO
Za mało danych podajesz, będziesz musiał pobawić się ntdsutil.exe
Musisz najpierw mieć zdrowe FSMO, później podnoś poziom lasu. No i upewnij się, czy nic Ci z tym nie koliduje (jakaś stara usługa, co lubi 2003 itd.), bo powrót nie jest prosty.

Jakos sobie dałem rade. Okazało się ze stary serwer którego już nie ma miał to przypisane. Usunięcie go z domeny przypisało z powrotem tą rolę działającemu serwerowi

Dokładnie o to chodziło ( netdom /query FSMO ), pewnie Schema Master umarł wtedy.