Windows Serwer zdalne ustawienie tapety

(przemo252) #1

Mam problem z ustawieniem tapety na komputerach wpiętych w domenę, za pomocą GPO. W załączniku przesyłam jak wyglądają moje ustawienia… coś zrobiłem nie tak?

(dr.boczek) #2

No i na czym polega problem?

(lucas80) #3

Może na klientach w tej lokalizacji nie ma takiego pliku z tapetą :slight_smile:

(bachus) #4

Jak już wspomniano: czy wgrałeś na każdy komputer tapetę do tego katalogu? Jak nie, to utwórz udział z dostępem dla stacji roboczych i wgraj tam tapetę; ścieżkę zmień na to, co nie dałeś w zrzucie (było niżej) - ścieżka UNC:
\twoj_serwer\tools\tapeta1.jpg

PS dwa pierwsze ustawienia też masz ciekawe (oba na ‘włacz’).

(przemo252) #5

Ok, działa, dziekuję za podpowiedzi, a jak to ustawić w przypadku użytkowników logujących się do serwera przez RDP ? też da się ustawić dla nich taką tapetę?

(bachus) #6

Po RDP? W sensie do swojej stacji roboczej, czy do serwera terminalowego? Ogólnie nie praktykuje się niczego wnoszącego ‘dyskomfort’ pracy w połączeniu zdalnym, w tym tapetę, która jest w trochę inny sposób przenoszona na połączenie RDP, niż reszta zadań/okien.
Local Computer Policy, Computer Configuration, Administrative Templates, Windows Components, Remote Desktop Services, Remote Desktop Session Host, Remote Session Environment
Enforce Removal of Remote Desktop Wallpaper - DISABLED. Z tego co pamiętam, domyślnie (nawet jak jest nieustawiona ma flagę ENABLED). Później oczywiście gpupdate, czy tam restart (jak Ci wygodniej).

(eranet) #7

Na Win2019 Preview nie trzeba ani tego ani tego. Sama zmiana w gpcedit wystarczy