Windows Serwer zdalne ustawienie tapety

Mam problem z ustawieniem tapety na komputerach wpiętych w domenę, za pomocą GPO. W załączniku przesyłam jak wyglądają moje ustawienia… coś zrobiłem nie tak?

No i na czym polega problem?

Może na klientach w tej lokalizacji nie ma takiego pliku z tapetą :slight_smile:

Jak już wspomniano: czy wgrałeś na każdy komputer tapetę do tego katalogu? Jak nie, to utwórz udział z dostępem dla stacji roboczych i wgraj tam tapetę; ścieżkę zmień na to, co nie dałeś w zrzucie (było niżej) - ścieżka UNC:
\twoj_serwer\tools\tapeta1.jpg

PS dwa pierwsze ustawienia też masz ciekawe (oba na ‘włacz’).

1 polubienie

Ok, działa, dziekuję za podpowiedzi, a jak to ustawić w przypadku użytkowników logujących się do serwera przez RDP ? też da się ustawić dla nich taką tapetę?

Po RDP? W sensie do swojej stacji roboczej, czy do serwera terminalowego? Ogólnie nie praktykuje się niczego wnoszącego ‘dyskomfort’ pracy w połączeniu zdalnym, w tym tapetę, która jest w trochę inny sposób przenoszona na połączenie RDP, niż reszta zadań/okien.
Local Computer Policy, Computer Configuration, Administrative Templates, Windows Components, Remote Desktop Services, Remote Desktop Session Host, Remote Session Environment
Enforce Removal of Remote Desktop Wallpaper - DISABLED. Z tego co pamiętam, domyślnie (nawet jak jest nieustawiona ma flagę ENABLED). Później oczywiście gpupdate, czy tam restart (jak Ci wygodniej).

Na Win2019 Preview nie trzeba ani tego ani tego. Sama zmiana w gpcedit wystarczy