Windows Seven Professional - skąd wziąć tryb XP


(Jacob) #1

Cześć! Zastanawiam się nad zainstalowaniem na moim komputerze Windows Seven Professional. Chciałbym zainstalować w nim tryb XP. Nie wiem jednak skąd go pobrać i jak to zrobić? Czy takowy tryb dostępny jest też w systemie 64 bitowym? Czy wtedy mam do czynienia z XP 32 bit czy XP 64 bit?


(deFco247) #2

http://www.microsoft.com/windows/virtua ... fault.aspx


(Jacob) #3

Po polsku czegoś nie masz?


(deFco247) #4

http://www.microsoft.com/Downloads/deta ... laylang=pl

http://www.microsoft.com/Downloads/deta ... laylang=pl


(Msprungk) #5

kubus94 ,

Przede wszystkim musisz mieć odpowiedni procesor obsługujący technologię wirtualizacji oraz BIOS. Bez tych elementów nie uruchomisz w ogóle Windows Virtual PC


(Jacob) #6

Dobra... mój komputer to Notebook HP Pavilion DV6880ew - Procesor Intel Core 2 Duo, 4GB RAM, Grafika NVidia 256, dysk 320GB (z czego wolne jakieś 200GB)

Tak więc mój komputer nada się...?


(Cedar) #7

To ten lapek i z tym procesorem: http://www.ceneo.pl/1460730s (Core2 Duo T8300 (2.4 GHz) ??

Odpal np. CPU-Z i podaj cały symbol procesora, jeśli nie masz pewności.

Jeśli tak, to:

http://ark.intel.com/ProductCollection. ... lyID=26548

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=33099 - Intel® Virtualization Technology - zaznaczone, że posiada, czyli tryb XP powinien działać (pozostaje ewentualnie sprawia biosu)


(Jacob) #8

to ten laptop - dokładnie. Różni się tylko systemem na pokładzie. W podanym przez Ciebie linku jest Vista ja mam Sevena (oczywiście standardowo była na nim Vista).


(Cedar) #9

System nie ma znaczenia - chodzi tylko dokładnie o typ procesora - ten ma wirtualizacje, która jest bezwzględnie wymagana aby działał tryb XP. Podstawowy problem z głowy, podobno ewentualnie bios jeszcze wchodzi w rachubę (o biosie MarS wcześniej napisał, nie dyskutuję, czy to też ważne, ale jakaś niska wersja biosu może nie obsługiwać wirtualizacji)

PS. w pierwszym poście piszesz, że masz zamiar instalować Win7 a teraz, że już go masz, zdecyduj się w końcu :wink:


(Msprungk) #10

Kwestia wymagań jest wyraźnie opisana na stronie Windows Virtual PC pod adresem http://www.microsoft.com/windows/virtua ... nload.aspx

screenhunter01oct080007.gif