Windows shortcut arrow editor - czy jest bezpieczny

Witam

 

Mam tylko takie pytania. Czy można programem " Windows shortcut arrow editor " bezpiecznie i dla poprawnego dalszego działania systemu, usunąć strzałki skrutów z ikon na pulpicie.

Pytam dlatego że wyczytałem na innych stronach w sieci że usunięcie tych strzałek nie jest za bardzo polecane i bezpieczne, ponieważ po usunięciu z edytora rejestru odpowiednich wartości odpowiadających za wspomniane strzałki może to skutkować błędnym działaniem paska zadań oraz brakiem możliwości dodania jakiejkolwiek ikony do paska zadań, i innymi kłopotami systemowymi.

Jak ten program ma się do danych w rejestrze i czy jest on bezpieczny.

Wiem że metoda - 

 

  HKEY_CLASSES_ROOT

Inkfile

IsShortCut

  piffile

  IsShortCut

 

nie jest bezpieczna dla systemu.

 

To czym i albo jak można usunąć te strzałki, i czy oprócz efektu wizualnego coś to daje w systemie.

 

Mój system - Windows 10 - 64 bit

 

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedż

 

Dziękuję i Pozdrawiam.

Nie tędy “droga” ! Przywróć oryginalne wpisy !

WIN+R

C:\WINDOWS\SYSTEM32\NOTEPAD.exe %USERPROFILE%\APPDATA\LOCAL\ICONCACHE.db

OK

 PPM , Zaznacz wszystko , DELETE , Zamknij ,  Zapisz zmiany .  ( = 0 B ! )

WIN+R

CMD.exe

OK

ATTRIB.exe +R %USERPROFILE%\APPDATA\LOCAL\ICONCACHE.db

ENTER

Zapisz jako plik .reg i dodaj do Rejestru :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\Windows\CurrentVersion\Explorer\SHELL ICONS]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432NODE\MICROSOFT\Windows\CurrentVersion\Explorer\SHELL ICONS]

RESTART !

 

 

 

http://www.tenforums.com/tutorials/8974-shortcut-arrow-icon-change-remove-restore-windows-10-a.html

 

Bez “operacji” na pliku ICONCACHE.db na skrótach w miejscu strzałki będą czarne kwadraciki . Ponieważ lokalizacje SHELL32.DLL,50 czy SHELL32.DLL,-231 odwołuje się do “pustej ikony” (ikony w pliku liczymy od zera) i informacja ta nie może być zapisywana w pliku ICONCACHE.db stąd ATTRIB.exe +R i skasowanie jego pierwotnej zawartości ! 

Może też być np. : IMAGERES.DLL,12

W kluczach Rejestru REG_SZ powinno się używać zapisu typu C:\WINDOWS a nie : %WINDIR% , %SYSTEMROOT% te powinno się używać w kluczach REG_EXPAND_SZ (hex(2):) bo czasem kończy się to komunikatem o braku uprawnień do wykonania operacji ! “Dobrym” przykładem są tu klucze PRINT (odwołania do plików systemowych) .

Dziękuję ci KAZDAN63 za odpowiedż, tylko w celu uzupełnienia napiszę że ja jeszcze absolutnie nic nie robiłem z tymi ikonkami ani w rejestrze, poprostu ja chcę wiedzieć czy mogę ja to co opisałem w moim poście wykonać bezpiecznie dla mojego systemu w moim komputerze. TAK LUB NIE.

Dziękuję i Pozdrawiam.

W [HKEY_CLASSES_ROOT\ lnkfile]  nic   nie zmieniaj !

OK nic nie będę tam nawet ruszał, tylko jeszcze jedno czy ten program " windows shortcut arrow editor " właśnie grzebie w tym wspomnianym kluczu rejestru. 

No i czy jest jakiś dobry i bezpieczny inny sposób na pozbycie się tych strzałek, jak tak to jaki, a jak nie to nie.

Dziękuję i Pozdrawiam.

 

Najbezpieczniejszy z bezpiecznych sposobów jest ten jaki Ci napisałem ! Żadnych programów w tej sprawie nie używaj !

OK.