Windows sidebar - proces uruchamia się, ale nie wyświetla gadżetów

Cześć,

Od dłuższego czasu mam problem z gadżetami na win7. W menadżerze urządzeń proces sidebar.exe jest widoczny i działa, ale nie wyświetla gadżetów po uruchominiu systemu. Jak to naprawić, żeby gadżety się uruchamiały ?

Ręczne rozwiązanie problemu: zabić proces sidebar i uruchomić go ponownie zawsze działa, ale nie jest to rozwiązanie problemu.

Co próbowałem?

Usuwałem plik settings.ini z folderu %AppData%…Windows Sidebar - po ponownym uruchomieniu systemu gadżety się załadowały i na tym koniec. Po kolejnych restartach znowu się nie uruchamiają.

 

Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

 

 

Spróbuj tych sposobów:

1.START => Panel Sterowania =>Programy => Programy i funkcje => Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows => Platforma gadżetów systemu Windows

2.  START - polecenie: regedit

Po tygodniu obserwacji stwierdzam, że żadna z powyższych sugestii nie rozwiązuje problemu.

Co zrobiłem:

Zastosoałem się do punktu 2. Nie ma efektów. Zastosowałem się do punktu pierwszego, z początku było ok, ale teraz znowu gadżety się nie wyświetlają.

Do punktu 3 nie mogę się zastosować, ponieważ w Folderze “Gadgets” nic nie ma.

 

Jedyną rzeczą którą planuję zrobić, to uruchomić laptopa z win7 na którym nie ma problemów z działaniem gadżetów i skopiowanie kluczy rejestrów.