Windows się długo włącza

Mam problem z włączanie się Windowsa XP otóż robi on to bardzo długo poprzednim razem jak miałem XP pasek ładowania “szedł” 2 razy teraz robi to 30 razy jednak Windows który mam teraz jest z Service Packiem czy to może mieć jakieś znaczenie ?? Ogółem cały system w porównaniu do poprzedniego razu jak miałem XP chodzi wolno. PLEASE niech ktoś mi pomorze.

Zdefragmentuj dysk

Użyj BootVis :idea:

Defragmentowałem niestety nic nie pomaga :frowning:

Dzięki za poradę sciągnąłem sobie ten program jednak należe do laików jeśli chodzi o komputery i nie umiem się tym programem obchodzić boję się również że mogę coś zepsuć i wtedy komp się wogóle nie włączy ;/

Użyj Nortona Speed Disk’a. W pakiecie Norton Utilites, a ten w pakiecie Norton SystemWorks 8) 8) 8) . Dodatkowo pousuwaj z dysku niepotrzebne dane i zbędne pliki. (zrób to przed defragmentacją).

Zastanów się nad kupieniem dodatkowego modułu pamięci do Kompa :slight_smile:

B@rtek z BootVis’em zrób tak:

Pierwszy etap:

Przed użyciem programu zamknij wszystkie inne aplikacje. W BootVis’ie przejdź do menu File->New->Next Boot + Driver Delays. Otworzy się okno, w którym klikasz ok. Kolejne okno odlicza czas do ponownego uruchomieni komputera. Pierwszy „przebieg” jest testowy. Po wystartowaniu Windows musimy odczekać, aż na ekranie pojawi się okienko BootVisa. Zobaczysz teraz graficzną reprezentację procesu uruchamiania systemu.

Drugi etap:

Teraz rozkazujemy programowi zoptymalizować proces uruchamiania

  • wybieramy z menu opcję Trace => Optimize System. Efektem będzie kolejny restart systemu. Po uruchomieniu Windows odczekujemy, aż BootVis zakończy pracę. I to by było tyle.

Uwagi:

  • użycie BootVisa wymaga włączonej usługi Harmonogram zadań

  • po zainstalowaniu nowych sterowników dowolnego urządzenia warto uruchomić BootVisa i nakazać mu ponowną optymalizację startu Windows.

Na podstawie artykułu “BootVis - przyśpieszanie uruchamiania Okien”, Chip 1/04

Wszystko cacy, tylko Barnabo mógłbyś chociaż napisać, że pisałeś to na podstawie CHIPa :idea:

Drogi Pawku zanim posądzisz kogoś o plagiat wypadałoby podać źródło (adres internetowy, numer czasopisma), z którego ten czyn popełniono. Dla Twojej wiadomości post swój pisałem w oparciu o opracowanie mojego kolegi dotyczącego optymalizacji Windows XP. Nie jest to praca naukowa, nie została też nigdzie opublikowana a autor pisał ją na użytek własny i znajomych, nie zastrzegając sobie przy tym praw autorskich. Jako, że Chipa nie czytuję pozwoliłem sobie zajrzeć na jego stronę internetową gdzie znalazłem ten artykuł http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_22247.html i poza sformułowaniem: “graficzną reprezentację procesu uruchamiania systemu” oraz zdaniem: “po zainstalowaniu nowych sterowników dowolnego urządzenia warto uruchomić BootVisa i nakazać mu ponowną optymalizację startu Windows”, które przyznam jest identyczne, nie dopatrzyłem się rażących powtórzeń. Nadmieniłem wcześniej, iż Chip nie należy do kręgu moich lektur, nie mogę więc 100% wykluczyć, że autor owego wypracowania nie posłużył się wiadomościami tam zawartymi. Jeśli wskażesz mi dokładny numer tej gazety a ja uznam, iż w istocie uzasadnione jest podejrzenie plagiatu to niezwłocznie dokonam edycji posta ze wskazaniem źródła i przeprosinami.

Na Twoje życzenie mogę przesłać na e-mail wypracowanie, które stało się przyczyną nieporozumienia, gdzie jest pełny opis użycia BootVis’a w oparciu, którego dokonałem skrótu zamieszczonego w poście.

Proszę nie nadinterpretować mojej uwagi, bo słowa plagiat celowo nie użyłem :idea: To raz.

A dwa: Bardzo podobny artykuł znajduje się na 30 stronie czasopisma CHIP - nr 01/2004. I tam jest więcej IDENTYCZNYCH ZDAŃ. Normalnie nie zwróciłbym na to uwagi, ale mając w pamięci choćby takowy fragment tego artykułu: "Pierwszy „przebieg” jest testowy. Po wystartowaniu Windows musimy odczekać, aż na ekranie pojawi się okienko BootVisa." nie da się odpędzić myśli, że Twój artykuł (już nieważne jak ewoluował) ma coś jednak wspólnego z tym CHIPowym.

Celowo nie cytuję Twojego postu (i niejako debrał znaczne pole manewru), żeby dać Ci do zrozumienia, że moje działania nie mają charakteru typowo agresywnego. Potraktuj je jako życzliwą uwagę/wskazówkę. Nie twierdzę ponadto, że musiałeś wiedzieć przed moim postem o tym zbiegu okoliczności.

UPDATE: Żeby Ci ułatwić dojscie do prawdy zamieszczam skan wyżej wymienionego artykułu.

chip.jpg

Dziękuję za udostępnienie artykułu. Porównałem oba teksty i doszedłem do wniosku, że istnieje nad wyraz duże prawdopodobieństwo, iż opracowanie, o którym wspominałem mogło zostać oparte o tekst Chipa nr 1/04 (zbyt duże podobieństwo cytowanych sformułowań).

To prawdopodobieństwo jest tym większe, że opracowanie kolegi dotarło do mnie na początku marca.

Konkludując, choć nie miałem pojęcia o istnieniu w/w publikacji to zamieszczając na publicznym forum post, który zawiera istotne podobieństwo do artykułu prasowego popełniłem błąd a moja niewiedza jest marnym usprawiedliwieniem. Pragnę przy tym zaznaczyć, iż jedynym i tylko jedynym powodem umieszczenia tego postu była chęć pomocy koledze B@rtkowi i nie miałem jakichkolwiek powodów/korzyści by podszywać się pod cudzy tekst.

Pawku piszesz: " Nie twierdzę ponadto, że musiałeś wiedzieć przed moim postem o tym zbiegu okoliczności". Niestety Twój poprzedni post wydał mi się stwierdzeniem a nie pytaniem.

Na koniec dodam, iż zawsze, gdy cytuje czyjąś publiczną wypowiedź to albo podaję stosowny link, albo dokładną informację o lokalizacji źródła. Gdybyś wysłał mi wiadomość na PW i podał w niej informację o tekście zamieszczonym w Chipe 1/04 to szybko dokonałbym edycji posta, zaoszczędzając nam w ten sposób cenny czas.

PS. Słowo się rzekło i w poście opisującym działanie BootVis’a zamieszczam stosowną poprawkę.

Dzięki wszystkim za pomoc. Udało mi się to zrobić za pomocą programu Boot Vist w efekcie komp z 30 razy zszedł na 3 razy. 8) Pozdrawiam

A mi się nie udało zrobić nadal się kręci 40 razy. A mam świeżutki Xp.

Może ktoś miał też taki tródny problem i znalazł rozwiązanie.

A tak jak włanczam Xp to tak przy 4 okrążeniu słychać tak jagby twardy dysk przestał pracować a przy 40 się spowrotem włancza i się włancza windows Xp profesjonal.

Pomocy prosze bo to jest strasznie denerwujące.

B@rtek w dziale Bezpieczenstwo wklej log :stuck_out_tongue:

Gutek2222 zobacz date. Mi się zdaje żę on tego już nie zobaczy.

Pomocy ludzie

Jak świerzy mógł się zainfekowac zrób podobnie jak napisałem B@rtek -owi :smiley: