Windows sie nie ładuje

A więc tak, wczoraj po załączeniu komputera standardowo usłyszałam bip, diody na klawiaturze się zaświeciły i dalej nic. Komputer stanął na logo intel na ekranie i dalej ani rusz. Dysk twardy słychać, że pracuje ale nic się nie ładuje. Po jakiś kilku minutach, po usłyszenia jakiegoś małego pyknięcia, jakby się coś odblokowało, komputer poszedł dalej. Jednak po logo Windowsa kiedy to otwiera się strona logowania, znowu jakby stanął i przez jakiś czas nic tylko czarne okno. W końcu przeszedł dalej. Po tym, wszystko działało w miarę normalnie. Miałam jedynie wrażenie, że reaguje jakby wolniej.

Dzisiaj znowu to samo, tyle, że po włączeniu, znowu logo ale tym razem po odczekaniu paru minut komputer przechodził do strony “press esc to continue”, co też zrobiłam, po tym wchodzi w BIOS. Jako, że na tym się kompletnie nie znam, wcisnęłam esc, żeby wyjść bez zmiany ustawień. I znowu czarny ekran z logo “intel”, po paru minutach znowu BIOS. Za czwartym razem po wyjściu z BIOSa i paru minutach z logiem “intel” komputer zaskoczył.

Teraz pytanie, co z tym fantem zrobić? Czy to wina systemu, czy może coś się po prostu zaczyna psuć, jakieś części czy co?

Boje się wyłączyć komputer bo co jak się w ogóle już nie załączy?

Nie mam płyty z systemem, bo jest on na partycji do odzyskiwania systemu, ale kiedy się nie chciał załączyć, w te partycje tym bardziej nie mogłam wejść

A może teraz kiedy jest załaczony zrobić po prostu reinstalacje systemu i czy wystarczy taka bez utraty danych?

Dodam jeszcze, ze jakieś 4 dni temu zainstalowała się jakaś aktualizacja do windowsa. dotyczyło to nivida geforce 7300SE. właściwie to się nie zainstalowała, bo wyskoczył komunikat, że poprawka nie została zainstalowana. mimo to zmieniła mi sie rozdzelczośc ekranu na bardzo niska i nie mogłam z tym nic zrobić. dopiero system restore pomógł. po tym było wszystko ok, aż do teraz. Może ta poprawka ma jakiś związek z tym co się dzieje z moim komputerem?

Z góry dziekuje za wszelkie odpowiedzi.

Podaj napięcia i temperatury z BIOSu i Everesta.

Zobacz czy na płycie głównej nie ma napuchniętych kondensatorów.