Windows sie nie loguje przy "nowej" karcie graficznej

Witam.

Kiedyś przypaliła mi sie karta graficzna-konkretnie to radeon 9550; 256 Mb. Spalił mi się tam APM (chyba 9440-nie umiem sobie przypomnieć) i zamieniłem go na SI4410. Włożyłem karte do kompa wszystko fajnie się włącza zalogował mi się windows, zmieniłem rozdzielczość, monitor się wyłączył i od tej pory problem. Teraz jak włącze kompa to normalnie wszystko się wyświatla, windows (xp) sie laduje i jak sie skonczy ladować to monitor się na chwile wylaczy (po 2 sekundach wlacza sie na nowo) i juz zostaje czarny ekran. Jak wchodziłem w trybie awaryjnym to wsyzstko normalnie chodziło ale teraz juz nawet nie moge wejsc w tryb awaryjny. Powiedzcie mi co zrobic, czy format hdd ma sens? Teraz mam tydzien wolnego to moglbym sobie formata zrobic ale jak to nic nie da no to po co. No i jeszcze jak by czy instalowac windowsa na nowo to na tym radeonie “nie pewnym” czy na karcie graficznej którą obecnie używam?

Pozdrawiam, Wesołych świąt.

Marcin

Myślę że format mógłby pomóc.

No więc dzisiaj już nie wytrzymałem i sformatowałem hdd na tej właśnie karcie (radeon 9550) i lipa, windows nie loguje użytkownika. Nie wiem co z nią zrobić. Jak instalowałem windowsa to wszystko szło bez problemu ale jak skończył się instalować to już nic się nie pokazało.

Czy na pewno dobre sterowniki są wgrane do tej karty? Sprawdź czy Linux Ubuntu będzie Ci działał. Ustaw aby komputer startował z płyty Ubuntu, a następnie nie instaluj go tylko Live CD czyli bez wprowadzania zmian na komputerze. Link do Ubuntu: http://ubuntu.pl/pobierz.php

Może twoja płyta główna nie jest kompatybilna z kartą, napisz nazwę swojej płyty.

No więc tak na początku płyta główna pracowała na tej karcie (radeonie) i było wszystko ok. ale potem do próby włożyłem GeForca. Płyta główna to Asus P4PE (troche stara ale jestem z niej bardzo zadowolony). Sterowników wgrać nie umiem bo właśnie komputer nie chce mnie zalogować a awaryjny nawet nie chciał się włączyć. Myslałem że w biosie coś przez przypadek pozmieniałem ale przywróciłem fabryczne ustawienia i dalej to samo. Ubuntu mam już ściągnięte bo chciałem go zamiast widnowsa ale jednak wolę windowsa.

Jeszcze teraz takie “dopowiedzenie”:

Jak widnows sie załaduje (ten znaczek na czarnym tle i te paski w prawo się przesuwają), to potem właśnie nie chce pokazać się pulpit (nie chce mnie widnows zalogować- chyba zalogować,tak czytałem) no i właśnie w tym momencie co ma się pokazać pulpit to hdd’ki przestają pracować tzn. nic się nie dzieje i do tego jeszcze wyłącza się monitor-hdd chyba kręci bo zasilanie jest, można wysunąć tackę z nagrywarki itd.

Dzięki za zainteresowanie :slight_smile:

Szczęśliwego Nowego Roku :slight_smile:

Dodane 01.01.2011 (So) 19:30

Nie wiem jak edytowac posty ale:

Wlozylem dzisiaj karte do komputera, no i komputer nie chcial mnie zalogowac, na awaryjnym udalo mi sie wszystko uruchomic, zainstalowalem sterowniki, uruchomilem komputer na nowo i dalej to samo :confused: W tej karcie byl chyba zmieniony bios bo: windows wykrywa ja jako radeon 9600 family, a everest jako radeon 9600 XT. Dodatkowo windows wykrywa ta karte jako r.9600 family i chyba 9600 se family czy jakos tak. Przywracalem potem jeszcze ustawienia w biosie ale teez nic to nie dalo, nie wiem co moze byc. Aaa… dodam jeszcze ze po tym jak monitor sie wylaczy i wlaczy od nowac to bardzo szybko mignie bialy cieniutki pasek na monitorze.

Dodane 05.01.2011 (Śr) 19:12

Z nudow ogladalem co jest w biosie i znalazlem cos takiego:

W zakladce Advanced–>PCI Configuration–>Primary VGA BIOS: jest ustawione na “PCI VGA Card” a ja mam AGP (i jest taka opcja) tylko ze wlasnie na tym GeForce to jest tak samo i tez GeForce dziala a predzej radeon tez dzialal a ja tam tego nie zmienialem :roll: