Windows się nie uruchamia, klawiatura nie działa

Podczas użytkowania komputera wyłączył się prąd. Drugi raz juz się komputer nie uruchomił. Klawiatura również nie działa, bo chciałem wejsc do biosu ale się nie dało.

windows zawiesza się w momencie gdy wyskakuje logo i pasek przewija się w nieskończoność. Próbowałem uruchamiać komputer kilkakrotnie, nawet wyjąłem baterię biosu z płyty, i dalej nic. Co jest przyczyną? Jakoś można temu zaradzić?

Dodane 08.04.2013 (Pn) 19:40

#Edycja

Klawiatura się nie ładowała bo była na USB.

Podpiąłem na PS/2 i śmiga. System awaryjny też się nie odpala.

Próbowałem konsolą odzyskiwania robic bootgfc rebuild i fixmbr, też bez skutku.

Właśnie stosuję instalcję nakładkową, będę informował o newsach.

Zapewne dysk złapał bada lub Curent Pending Sector.

Sprawdź dysk według instrukcji użytkownika adam9870 crashowanie-systemu-bluescreeny-t516180.html#p3237042 (Sprawdzenie dysku - trzecia metoda).

Na początek podaj informacje z HD Tune z zakładki Health.

Instalacja nakładkowa zadziałała. Wszystko wróciło do stanu przed odłączeniem prądu.

Czy to oznacza, że wszystko jest naprawione, czy jeszcze muszę coś działać?

Podaj SMART dysku http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html (zakładka Health).

Dzisiaj spotkała mnie przykra niespodzianka.

Windows znów się nie załadował, z tą różnicą że tryb awaryjny zadziałał.

Zakładka Health :

beztytuusro.png

Niestety miałem rację, masz jeden Curent Pending Sector.

Uruchom komputer w trybie awaryjnym, uruchom wiersz poleceń (cmd.exe), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter i jak pojawi się ten komunikat

Wpisz t i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.

Jeśli będzie coś naprawiał powtórz wszystko jeszcze raz.

Nie robi nic, bo komputer sie nie uruchamia, a tryby awaryjne znów nie śmigają. Osiągnąłem taki sam stan jak przed robieniem czegokolwiek

Według tego poradnika, korzystając z konsoli spróbuj naprawić rozruch http://traxter-online.net/windows/napra … u-windows/

Uruchom komputer z Hirens Boot CD (instrukcja), wybierz Mini Windows XP, jak będziesz na pulpicie uruchom Command Prompt, wpisz chkdsk c: /f (gdzie c to partycja systemowa), wykonaj tę operacja kilka razy.

Który sektor mam naprawić? Co wpisać w tej konsoli?

Konsola odzyskiwania nic nie da ponieważ masz naruszoną integralność systemu plików i uszkodzone pliki systemowe.

Dodane 09.04.2013 (Wt) 16:10

@Bogdan_G

A Format naprawi te błędy? Lub znów instalacja nakładkowa i wtedy chkdsk c: /f .

Bo Hirensa nie bootuje.

Tzn bootuje i wybieram Mini Windows Xp i potem

Error 25 : Disk read error.

Dodam, że ten komputer ma 7 lat.

#edit

Po którymś razem Windows się załadował i doszedł do momentu feralnego loga Windowsa i paska ładowania. I się zaciął.

#edit 2

Od teraz komputer nie widzi wogóle dysku twardego. Nie mogę zacząć od niego bootowania, ani instalować Windowsa

Nic nie szperałem w jednostce. od tak się stało

Czy dysk jest widziany w biosie?

Dzięki falcon, że pomagasz. Ktoś przynajmniej ze mną tu siedzi :slight_smile:

Powtykałem znów kable i złącza od hdd z płytą główną, i znów widac dysk twardy.

Format podczas instalacji nie naprawi błędu (curent pending sector), a instalacja nakładkowa naprawi tylko uszkodzone pliki.

Dodane 09.04.2013 (Wt) 20:07

Uruchom kompa z Hirens i spróbuj zrobić chkdsk.

Instaluje nakładkowo znow. Zajmie to z 30 minut, ale znów może dostanę się do systemu, a wtedy może się udać chkdsk?

Dodane 09.04.2013 (Wt) 20:14

Gdy Hirensa bootowałem, hdd był jeszcze widoczny, z tego co pamiętam. Ale instalacja jest w w toku.

Podczas restartu kompa po instalacji uruchomił się chdsk, więc chyba jest dobrze?

Podaj SMART dysku.

czyli znów ten sam screen co wcześniej?

Nowy (uruchom program jeszcze raz i pokaż zdjęcie).

No wiem że nowy :smiley:

W sensie, że z tej samej zakładki ;d

beztytuuuuuu.png