Windows sie nie uruchamia

(Oskar K) #1

Czesc wszystkim mam taki problem od wczoraj nie uruchamia mi sie windows.

Jak od palam kompa to nawet nie pokazuje sie ekran poczatkowy XP nie ma zadnego raportu o bledach nic nie jest napisane ze jakikolwiek plik jest uszkodzony.

Nic w komputerze nie bylo robiene takiego co moglo by to spowodowac.

Tryb awaryjny tez nie dziala jest tlko napisane

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)ntoskrnl.exe

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)hall.dll

i jeszcze pare plikow ale dalej nic nie idzie. Probowalem z konsoli odzyskiwania fixboot i ten drugi fix nie pamietam dokladnie jakos fixm..

Nic nie pomoglo.

Prosze pomorzcie

(ak6) #2

spróbuj tak:

• włożyć do napędu bootowalną płytę CD z Windows XP i uruchomić komputer z jej użyciem

• wejść do konsoli odzyskiwania systemu, a następnie przejść do głównego katalogu CD-ROM-u

• wpisać polecenie cd i386

• wprowadzić polecenie: expand ntkrnlmp.ex_ C:\Windows\System32\ntoskrnl.exe gdzie C to litera dysku, na którym zainstalowany jest system

• wyjąć płytę instalacyjną z napędu i zrestartować komputer

(Oskar K) #3

Zrobilem tak jak mi napisales ale wyskoczyl mi komunikat ze nie mozna utworzyc pliku ntkrnlmp.exe wiec nie poszlo jak trzeba

(Marcus35) #4

Może spróbuj naprawić system z płyty ale nie przez konsolę odzyskiwania tylko w czasie instalacji gdy instalator wykryje wersję windowsa i zaproponuje naprawę wówczas nie stracisz tego co masz i może wtedy do instaluje sobie ten brakujący plik

(Oskar K) #5

dzieki za pomoc ale nic nie pomoglo i musialem zrobic format i na nowo system postawic :frowning: