Windows się nie uruchamia

Problem jest następujący - uruchamiam komputer, włącza się wybór trybów (włączenie awaryjnego itp.), gdy je zaznaczam komputer uruchamia się ponownie. Jedyny wybór, przy którym coś się dzieje to “uruchom z ostatnimi działającymi ustawieniami (coś w ten deseń, wiemy o co chodzi)”, ładuje się wtedy windows, loguje się na swoje konto, ładują się wszystkie programy które uruchamiają się przy starcie, a po chwili wyskakuje niebieski ekran z jakimiś napisami o błędzie.

Czy da się to jakoś naprawić bez utracenia danych?

Musiałbyś podać cyferki z tego bluescreena. Możliwe, że występuje jakiś problem jeśli chodzi o sprzęt.

A czy nie podkręcałeś procka lub karty graficznej?

Wykonaj punkt 2 i przywróć system do czasów kiedy działał: przywracanie systemu

Nie moge wykonac punktu drugiego, gdzyz po wyborze systemu komp sie restartuje, wyswietla sie w ulamek sekundy informacja o jakims plik (STDP.coś atm), zeby nacisnac ESC, a czy nacisne czy nie to i tak sie restartuje.

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania).

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\

a jak nie działa

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\kernel32.dll

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\kernel32.dl_C:\WINDOWS\System32\

Wpisz exit i zrestartuj komputer.

expand X:\i386\winlogon.ex_ C:\Windows\sytem32\

del C:\windows\system32\userinit.exe

del C:\windows\system32\dllcache\userinit.exe

expand X:\i386\userinit.ex_ C:\Windows\system32\

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\windows\

Wyżej podany sposób nie zadziałał, jednak zainstalowałem na nowo system. Teraz mogę się logować, jednak komputer prawie w ogóle nie reaguje, jest “zamulony”, nie mogę połączyć się z internetem, bo cały czas trwa łączenie, jednak nie restartuje się już, a foldery i większość programów(niektóre, np. ccleaner nie dziala) uruchamiają się. Mimo to nie działa wszystko jak należy. Programy które uruchamiają się podczas ładowania zaraz po zalogowaniu nie włączają się.

Zainstalowałem Win. XP SP3.

Może już na początku użytkowania wkradła się infekcja?

Podaj log z HijackThis. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Podaj log z Combofix. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Logi dajesz na wklej.org lub wklej.eu a w poście podajesz tylko link.

Niestety mam problem z włączeniem, komputer się zawiesza.

Spróbuj w trybie awaryjnym.

No i wracamy do punktu wyjścia. Nie da się uruchomić trybu awaryjnego. :?

Pobierz i zastosuj Malwarebytes’ Anti-Malware Uruchom pełne skanowanie jeżeli coś znajdzie, to usuń. Następnie daj loga na forum.

http://wklej.org/hash/d2885173fa/

Czy ktoś kompetentny mi pomoże? :slight_smile: