Windows się nie uruchamia

(Gradel4) #1

Witam. Dzisiaj czyściłem kompa. Po złożeniu go spowrotem, włączyłem go i po pokazaniu się loga Windows i ładowaniu się tego paska niżej nic się nie dzieje. Ładuje się tak cały czas. Sprawdzałem czy wszystko dobrze wpięte. Co może być powodem ? Na tym samym dysku działa mi Ubuntu.

(Kuczkowiak) #2

Tryb awaryjny działa ?

(Gradel4) #3

Nie w awaryjnym też się nie uruchamia.

(Kuczkowiak) #4

Taśm nie pomyliłeś przy podłączaniu dysków twardych (zwłaszcza systemowego) i napędów , tak samo nie pomyliłeś miejsc na które miałeś je wpiąć w płytę główną?

(Gradel4) #5

Dysków w ogóle nie tykałem, tylko graficzną i cooler wypiąłem ale podpiąłem dobrze bo sprawdzałem pare razy

(Kuczkowiak) #6

Ehh :slight_smile: To jak Ty ten komputer czyściłeś, chyba tak na odwal się :smiley:

Z tego co zrozumiałem to system się ładuje bez końca , pasek ładowania systemu przesuwa się bez końca do póki nie wyłączysz lub nie zrestartujesz komputera? (ile te ładowanie trwa dopóki nie zainterweniujesz ?)

(Gradel4) #7

Ładuje się dopoki nie zrestartuje kompa tzn 10 minut albo 40. ;p

(Kuczkowiak) #8

Z czego ten ''cooler'' odpiąłeś z procesora głównego czy graficznego i rozumiem że pasta została nałożona w odpowiedniej ilości po uprzednim wyczyszczeniu ze starej pasty i chłodzenie zostało dobrze przymocowane ?

(Gradel4) #9

Z procesora głównego. Paste starą zdjąłem i nową nałożyłem w dobrej ilości. Wszystko dobrze przymocowane. Teraz jeszcze sprawdziłęm że na innym kompie winda sie normalnie odpala.

(Kuczkowiak) #10

A może Ty dyski pomyliłeś , trochę to rzadko spotykane żeby system zainstalowany na innym sprzęcie , odpalił na innym sprzęcie bez małej ingerencji , no chyba że to dwa takie same komputery .

(Gradel4) #11

Niee nie pomyliłem bo mam tylko jeden dysk. Po prostu nie działa po czyszceniu. Nie mam pojęcia czemu

(Kuczkowiak) #12

No ale masz drugi komputer który tak myślę że też ma dysk twardy :slight_smile:

Próbowałeś naprawy systemu z płytki instalacyjnej Windows XP ?

(Gradel4) #13

Ale w drugim kompie dysk wypiąłem na czas podłączania tego.

Probowałem naprawy i przeinstalowania WIndy. Nic nie pomaga.

(Kuczkowiak) #14

to opisz jakie te problemy wystepują podczas naprawy i instalacji systemu.

(Gradel4) #15

Problem rozwiązany. Wypiąłem wszystkie części, podpiąłem na nowo i działa