Windows się nie uruchamia

Posiadam laptopa ASUS z Windows 7. Wszystko było dobrze, aż do pewnego momentu, kiedy windows przestał się uruchamiać. Bootuje się normalnie, ale nic więcej oprócz animacji logo Winodwsa nie da się zobaczyć :stuck_out_tongue: Czekałem nawet 10 minut i dalej windows nie wystartował - cały czas tylko animacja. W trybie awaryjnym to samo - pojawia się info o ładujących się plikach, ale dalej nic więcej - nie pokazuje się ekran logowania.

Próbowałem przywrócenia siódemki z partycji recovery ale podczas bootowania jej jest TO SAMO - zapętlona w nieskończoność animacja windowsa (napewno bootuje się partycja recovery, bo pojawia się menu bootowania z wpisem Windows Setup).

Nie wiem co może być przyczyną nieuruchamiania się systemu, może jakaś aktualizacja? Wygląda na to że laptop jest w pełni sprawny, bo livecd OpenSuse działa na nim bez problemów.

Powiem Ci szczerze że miałem podobna sytuacje ale ze stacjonarnym nawet w tamtym format był robiony chyba z 3 razy i nic… w ostateczności znajomy się podjoł naprawy tego, okazało się ze coś z głównej siadło w stykach. Ja radze by go dać do serwisu

Ale dziwne by to było dlatego, że linux odpalany z livecd działa bez żadnych problemów (zrobiłem sobie nim backup danych)

Witam!

Aktualizowalem dzis windowsa 7 (aktualizacje podstawowe i dodatkowe).

Zrestartowalem kompa i pojawil sie problem - podczas włączania pojawia się flaga MS i na tym się kończy. Wszystko się zatrzymuje, nie pracuje dioda z HDD. Przed wlaczeniem flagi pojawia sie opcja ze moge system uruchomic normalnie, lub “uruchomic narzedzie do naprawy systemu podczas uruchamiania (zalecane)”. przy uruchomieniu obojetnie jakies opcji komputer zawiesza sie.

W trybie awaryjnym probowalem przuwrocic system do wczesniejszych ustawien, ale na nic to sie zdalo.

Przy recovery z plyty pisze ze laduje pliki, po chwili zmienia sie ekran na flage MS, pod flaga pisze starting windows i lezy ;/ Dioda z HDD tez nie pracuje.

Moze ktos pomoc?

Z gory dzieki! :slight_smile:

EDIT: Uruchomilem tryb awaryjny z wierszem polecen i wpisalem komende: C:\WINDOWS\System32\sfc\scannow

Dziala jak ta lala ;] Daj znac czy pomoglo :slight_smile: