Windows sie nie wczytuje. Czarny ekran

windows XP. Włączam wszystko ok aż do logo i tego paska który sie ładuje, następnie cały czas widać czarny ekran. Jest to stary komputer stacjonarny przyszłego teścia więc nie znam jego specyfikacji. Mogę bios sprawdzić tylko bo to działa. Chciałbym zachować zdjęcia jakie ma wiec format raczej odpada.

Witam spróbuj odpalić w trybie awaryjnym i odinstalować sterowniki do grafiki.

wziąłem jednostkę centralna do siebie do domu bez monitora. Mam problem żeby na laptopie włączyć ekran z kompa. Połączyłem kablem VGA z laptopem i wybrałem drugi ekran ale ciągle jest czarny nawet na początku… u teścia na monitorze jego to chociaz był na początku wczytywanie windowsa no i do biosa mogłem sobie wejść… u siebie w domu mam tylko laptopa z VGA żeby go połączyć. Mozę sprawdzę jeszcze tv może on ma tez vga

Hej,

Bo w laptopie port D-Sub to wyjście, a nie wyjście - wyprowadzasz nim sygnał na zewnętrzny monitor, a nie używasz jako port do wyświetlenia na matrycy laptopa innego obrazu. Do tego służy karta telewizyjna.

Pozdrawiam,

Dimatheus 

ok załatwiłem monitor mam już obraz. Czy rzeczywiście usunąć przez tryb awaryjny sterowniki do grafiki ? chciałbym na początku przerzucić pare danych z dysku ktoś mi polecał mini xp hirens  odpalić. Mam takie cos na cd ale nie wiem którą pozycje wybrać żeby odpalić ten program i na np pendrive przerzucić pliki które potrzebuje.

 

Żadna z innych opcji włączenia nie działa. 

Hej,

W Hirens’ Boot CD uruchom po prostu tryb Mini Windows XP. Po uruchomieniu podłącz pendrive’a i zgrywaj dane z dysku, ewentualnie przerzuć ja na inną partycję, jeśli znajdują się na systemowej.

Pozdrawiam,

no własnie nie ma tam takiej opcji mam tylko :

Hej,

A kiedy pojawia się taki ekran? 

Pozdrawiam,

Dimatheus

 wybrałem bootowanie z cd, wrzuciłem plyte i to jest pierwsze jak się płyta załącza. Próbowałem juz punkt 3  ale robiło pełno rożnych rzeczy które się zapisywały z wyrazem DONE ze niby zrobione ale na końcu i tak się nie wczytało nic. Czytałem ze niby mini XP trzeba wybrać no ale ja tego nie mam. 

 

 

może z jakiegoś lipnego źródła ściągnąłem to… no nie wiem masz kolego jakiś sprawdzony link ? i pytanie czy mogę na pendrive to wrzucić ? bo płyty ciągle tracić za każdym wypaleniem…

Hej,

Jak widać, to nie jest płyta Hirens’ Boot CD. Wyrzuć nazwę w Google i powinieneś znaleźć linki do ściągnięcia obrazu. Tak, możliwe jest przygotowanie pendrive’a zamiast płyty.

Pozdrawiam,

http://www.hirensbootcd.org/download/

http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

http://rufus.akeo.ie/?locale=pl_PL

dzięki dziś będę działać !

 

najgorsze ze chyba ten link do Hirens to jest ten z którego ja to ściągałem…

 

Hej,

Raczej nie bardzo. Hirens’ odpala się nieco inaczej.

Pozdrawiam,

Ok. Mam płytę zrobiona i mini XP włączone i nowe problemy:

 

  1. nie mam myszki a żadna nie chce działać pod usb…

  2. klawiatura jest stara nie działają wszystkie przyciski a pod usb klawiatura nie działa…

Nie mam pojęcia, bo niby w device manager nic nie brakuje ze sterowników usb… pendrive tez nie widzi wiec nie wiem jak przerzucę dane ;/

 

 

No nic przerzucam dane, ale kurcze zaraz na początku obojętnie ile razy bym próbował to zacina przerzucanie. Czy to coś z dyskiem ? jak to sprawdzić. Za każdym razem w innym miejscu zacina ale nie przerzuca nic na pendriva. Wygląda to tak :

8990683000_1449786084_thumb.jpg

Może masz w BIOS-ie źle ustawione.

 

Hej,

W Hirens’ie powinny być programy do diagnostyki dysku - między innymi HD Tune. Możesz pokazać wyniki z zakładki Health?

Pozdrawiam,

Na razie robię Memtest 86 czyli ramy sprawdzam. Przeszło już 2 razy 100%  i 0 błędów. Poszukam tego HD Tune. Ciężko się szuka używając tylko klawiatury bez myszki…

 

 

niestety na dysku są bad sectory :

9437223400_1449794106_thumb.jpg 9475498300_1449794110_thumb.jpg 

 

 

Jakies wnioski ? Da sie to jakoś uratować?

Hej,

Faktycznie dysk na bad sectory i to na samym początku, co zbyt dobrze niestety nie rokuje. Można wykonać zerowanie dysku - traci się wszystkie dane - ale w tym przypadku może to nie dać zupełnie nic. Trzeba szykować się na wymianę dysku na nowy. http://traxter-online.net/mhdd-victoria-diagnostyka-hdd/

Pozdrawiam,

 

ok najpierw muszę przerzucić co się uda. Podobno pod linuksem  UBUNTU znajomy mi mówił ze sie da przerzucić a jak są bad sectory to najwyżej jakieś konkretne zdjęcie może mieć błąd ? czy to ubuntu jest rzeczywiście tak skuteczne żeby bawić sie w obrazy linuksa i spod niego próbować przerzucić ? to jest pierwszy etap który chce zrobić odzyskać pare gb danych