Windows się resetuje, jak zeskanować dysk?

(Spolem) #1

Witam

Po kilku włączeniu i wyłączenia komputera przyciskiem na SZYBKO bo coś sprawdzałem.

Gdy już chciałem normalnie włączyć kompa to: wszystko pięknie i pojawia się jaki mam wybrać tryb:

• awaryjny

• awaryjny z obsługą sieci

• awaryjny z wierszem polecenia

• Ostatnia znana dobra konfiguracja (ostatnie działające ustawienia)

• Uruchom system Windows normalnie

A więc wybrałem Uruchom system Windows normalnie i ładuje się po naładowaniu wyświetla się szybko niebieskie tło i resetuje się komputer.

Próbowałem wszystkiego każdej opcji nawet Awaryjny tryb z wierszem polecenia żeby zeskanować dysk i ciągle to samo.

Chciałem przeinstalować Windowsa i wyświetla się komunikat że coś tam nie łączy z Dyskiem. A dysk dobrze podłączony.

Zapewne dysk jest uszkodzony ale jak to zeskanować i naprawić powiedcie ??

Na tym niebieskim tle pisze:

Pojawił się problem i system windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran bądź STOP ponownie uruchom komputer.

Jeżeli ten ekran pojawia się ponownie, wykonaj następujące kroki:

Sprawdź, czy na komputerze nie ma wirusów. Użyj wszelkie nowo zainstalowane dyski twarde i kontrolery dysków twardych. Sprawdź dysk twardy, aby upewnić się, że jest on poprawnie zainstalowny i konfigurowany. Uruchom program CHKDSK /F, aby sprawdzić, czy dysk twardy nie jest uszkodzony, a następnie ponownie uruchom komputer.

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000007b (0XF8A80528,0XC0000034,0X00000000,0X00000000)

Nie uruchomię CHIKDSK bo nie działa wiersz poleceń :confused:

PS: Prosze o dobre wytłumaczenie co i jak bo nie znam się za dużo co i jak :confused:

Z góry WIELKIE WIELKIE DZIĘKI :slight_smile: =D> :slight_smile: :smiley:

-- Dodane 10.11.2010 (Śr) 23:01 --

Pomoże ktoś ?? Proszę :slight_smile:

(Piotrkijak) #2

0x0000007b, oznacza, że system nie mógł odnaleźć partycji systemowej. Skoro instalator systemu nie widzi dysku, to możliwe, że po prostu szlag go trafił i już możesz go sobie wrzucić do kosza. Uruchom komputer z płytki z Windowsem, po załadowaniu plików instalatora, na pierwszym ekranie wciśnij r, i wtedy wpisz chkdsk c: /r. Jeżźeli nic to nie da, zanieś dysk do kolegi, niech Ci go podłączy jako slave i sprawdzi, czy jego Windows dysk odczyta i będzie można wejść na jego partycje. Jeżeli nic to nie da, to po mojemu jak wspomniałem, dysk możesz sobie wyrzucić do kosza. Jeżeli u kolegi będzie działać, spróbuj wymienić kabel sygnałowy od dysku.

(Spolem) #3

Nie może iść do kosza ponieważ ten problem miałem 2 razy to juz 3 raz.

Za 1 razem oddałem do informatyka wziął 50zł i wymienił jakąś część.

Za 2 razem brat pogrzebał w BIOS'ie coś pozmieniał i działało. A sam powiedział że nie wie co nawet tam przestawić i że mam szczęście.

Za 3 razem teraz brat nie ma czasu i za duże wymagania chce żeby to zrobić xD Więc proszę was o pomoc :slight_smile: