Windows się resetuje - problem z dyskiem

Witam.

Mam taki niecodzienny problem.

Uzywalem laptopa polowe dnia, następnie chciałem zresetowac go i od tego momentu zaczęły się moje kłopoty.

Mianowicie Windows 7 nie mógł się uruchomić. Po ekranie Windows 7 występował bsod (nie widziałem jaki bo się zaraz resetowal).

Nie daje się rady go włączyć ani w trybie awaryjnym ani naprawy systemu. Z płyty tez nie da rady włączyć konsoli naprawy - albo się zawieszał na ładowaniu plików albo występował czarny ekran.

Wymontowalem dysk z laptopa i wsadzilem do obudowy przenośnej. I teraz widzi wszystkie 3 partycje z tym że z systemową jest problem, bo jak chce ja włączyć to pisze zęby sformatowac dysk.

Co to może być za problem?

Uszkodzone pliki systemu czy parkiety dysk w tym miejscu co jest system?

Dysk podlaczam do PC z XP.

Wydaje mi się ze przy uruchamianiu w dysku słychać tak jakby się zawieszał odczyt.

Pomoże ktoś?

PS. Pisze z telefonu także worki za błędy gramatyczne i ortografię. Jak naprawie dysk to poprawie błędy :slight_smile:

S.M.A.R.T. dysku jest potrzebny do oceny stanu dysku.

Proponowałbym użyć MHDD w celu samego przeskanowania, pomoc w obsłudze tego programu możesz znaleźć w linku poniżej

SMART’a niestety nie podam, bo jak juz pisalem dysk jest teraz w obudowie zewnętrznej na dwa USB i HD tune nie widzi tego info. Właśnie skanuje go w HD tune i znalazł narazie jeden damage block :frowning:

Masz możliwość zrobienia bootowalnego pena lub wypalenia płyty cd? To zrób sobie MHDD z pliku iso i działaj.

Przetestowalem dysk HD tune i niestety znalazł mi jeden block damaged. Po wpięciu dysku do laptopa i uruchomieniu HD regeneratora bootowalnego zapuscilem mu skana z naprawa. Uszkodzony block został recovrred i teraz wszystko hula! Obyło się bez żerowania dysku mhdd :slight_smile: