Windows sie rozrósł 8/

Po pierwsze chciałem sie przywitać :mrgreen:

Otóż mam taki dziwny problem: od paru tygodni jestem zirytowany “doskonałym” sytemem pana Billa, gdyż ten zajmuje mi na dysku twardym aż 8Gb :o Moja partycja systemowa to 14Gb, ale to wcale nie oznacza, że windows ma sie rozrastac jak krowa w oborze karmiona mieszanką viagry z drożdżami :evil: Pierwszy raz mam coś takiego i chce sie was spytać, czy istnieje jakaś rozsądna metoda/program żeby odchudzić ten “folder” :bad-words:

Witaj na forum.

Jestem przekonany, że właśnie tego słowa, które wpisałem do Twojego postu chciałeś użyć. Prawda? Poprzednie było z pewnością pomyłką spowodowaną Twoją irytacją i nie będziesz go już tutaj używać.

Sdar

ściągnij jakiś program do oczyszczania dysku np ccleaner a potem usuń niepotrzebne punkty przywracania systemu, wyczyść historię, cookies i resztę co tam jest przeglądarki

sporo miejsca może zajmować folder plików tymczasowych:

C:\Documents and Settings\xxx\Ustawienia lokalne\Temp

a także foldery poprawek o nazwach w stylu: $NtUninstallKB905915-IE6SP1-20051122.175908$ w folderze Windows. usunięcie folderów poprawek niebędzie miało negatywnego skutku dla systemu, niebędziesz mógł ich tylko odinstalować

Może usuń punkty przywracania systemu, opróżnij pliki tymczasowe IE

x:\WINDOWS\Temp

x:\Documents and Settings\x\Ustawienia lokalne\Temp

Możesz też usunąć pliki od instalacji SP

A do oczyszczania rejestru i dysku polecam Tune-Up Wrazie czego mogę przesłać ci spolszczenie jak dasz linka na PW.

system pana Billa jest ok. jeżeli sie nie podoba jest wiele innych wspaniałych alternatyw.

A kto tego windowsa “karmi”? jak myślisz , napewno nie Bill

A nienagrałaś może jakiejś giery przez rzypadek na tą partycje? Np. w: “C:/windows”

To tylko taka możliwość, ale to może też być wina np. botsektorów! Wyprubuj scandisk ze wszystkimi opcjami.

Tu masz wsztystko ladnie napisane na sam koniec po zabiegach defragmentacja

start-> uruchom

Usuwasz wszystkie pliki i foldery które sa umieszczone w/w pozycjach :wink:

no (XXX), pliki temp zajmują 7.79Gb :-o DZIĘKI :twisted:

Drugi raz grzecznię proszę o darowanie sobie takich tekstów na tym forum. Trzeciej prośby nie będzie.

Sdar

OTy->KOSZ