Windows się włącza tylko do momentu wczytywania paska

Postaram sie opisać mój problem dokładnie.

A więc…

System od tygodnia szwankował. Gdy zostawialem kompa na 10-15 minut w bezruchu,zawieszal sie. Pomagalo jedynie resetowanie. Postaniwilem wymienic system. Zainstalowalem sterowniki w kolejnosci: płyta glowna,grafika,neostrada. Komputer po ponownym uruchomieniu odpala sie tylko do momentu wczytywania paska, laduje sie z minute i resetuje,tak w kolo. Po wylaczeniu i odczekaniu kilku minut wszystko jest albo ok,albo laduje sie minute i włącza jakby nigdy nic.

Kiedyś na tej samej wersji windowsa tez tak mialem,ale komp zawsze sie wlaczal,nigdy nie bylo tak ze sie resetowal. Jutro bede probowal wymienic 3x z rzedu system z innej wersji(Windows XP Profesional SP2),teraz mialem SP2 oddzielnie. Dodam ze do zainstalowania sterownikow plyty glownej potrzebuje Widnowsa z SP2.

Czy to wina systemu,a może sprzętu?

Załączyć jakies logi,sprzęt,informacje?

Witam

Najlepiej załatw sobie system z SP2 zintegrowanym na płycie.Oszczędzi ci to kłopotuw ze sterownikami do płyty gł. I powiem ci jak ja instaluje sysytem.Otóż najpierw wkładam płyte z XPekiem i resetuje kompa żeby wejść do biosu.Ustawiam botowanie CD-Romu na 1st Boot device i zapisuuje ustawienia i wychodze z biosu. pozniej instalator laduje pliki i bla bla potem zatwierdzam umowe F8 i biore opcje świeża instalacja(niezależnie czy system calkowicie niedziala czy tylko cos sie zepsulo ze nietrybi cos) potem jest okienko wyboru partycji.Ja zawsze usuwam najpierw part C i tworze spowrotem na nowo o tym samym rozmiarze i formatuje ją na nowo.a pozniej to juz samo idzie.A co do sterowników to w pierwszej kolejności trzeba zainstalowac DirectX potem grafe, dźwięk jeśli trzeba(ja musze u siebie ;/)no i do reszty sprzetu jaki wym,aga sterowników zewnetrzych.

Pozdro

Mam nadzieję że Ci pomogłem choć troche.Jeśli masz jakies pytania to pisz na GG 8848043

Czesto jestem na niewidoku :wink:

Jesli cos to napisz ze piszesz w sprawie instalacji XPka

Moja sugestia jest taka, abyś instalował wszystko etapami tak, abyś wiedział co powoduje te utrudnienia (po instalce systemu, wyłącz kompa i zobacz, czy uruchamia się normalnie, itd). Jeżeli czysty system powoduje problemy, to szukałbym winy w sprzęcie. Do momentu podłączenia sieci, postaraj się zainstalować antywirusa i zaporę.