Windows się zacina, pracuje bardzo powoli, komputer wydaje dziwne dźwięki, dysk systemoway się zapełnia - Asus N71VG

Hejo,

 

Tak jak w temacie. Mam kilka problemów z laptopem dla rodziny, która o niego zbyt nie dba. Komputer się zacinał, było to nie do przyjęcia więc dokonałem formatu i zainstalowałem na nowo system. Przez jakiś czas wszystko było okej, ale w miarę instalowania programów i użytkowania znów zaczynają się pojawiać problemy - komputer po pierwsze strasznie wolno się ładuje, po drugie czasami ma straszne spowolnienie - dziś gdy chciałem go obejżeć i otwarłem folder to wszystko się scieło a ja tylko usłyszałem dziwny kilkusekundowy dźwięk spod obudowy - dźwięk ustał i sprzęt ruszył dalej. Trzeci problem to zapełnianie się dysku systemowego - ostatnio wyczyściłem go CCleanerem i usunąłem róźne śmieci zgodnie z poradami na różnych forach - zyskując tylko 3 giga miejsca oO. Dzisiaj tego miejsca jest już tylko 1 giga. Mimo wywalania śmieci z systemu, brak wirusów komputer strasznie wolno pracuje. Co tu dużo mówić, jest zaniedbany - przyznaję się bez bicia. W jaki sposób można go uratować?

 

Laptop to ASUS N71Vg, kupiony kilka lat temu.

 

 

PS: Czy  część tych problemów może być spodowana wyłączaniem systemu poprzez zamknięcie klapy / hibernację? Rodzina praktycznie w ogóle olewa normale wyłączanie i tylko zamykają - po otwarciu i odpaleniu wracamy do logowania, jak w hibernacji.

 

 

Co dziwne, gdy właśnie tak zostawią komputer, otwarty, idą spać i już kilka razy w nocy zdarzyło mi się, że rozległ się przeraźliwy pisk - komputer sygnalizował słabą baterię (?) albo jakąś awarię? Niestety nie mam pojęcia.

 

 

Jest dla tego sprzętu jakiś ratunek czy znów format?

Pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 DEC), zrób zrzut ekranu (rozciągnij okno programu), umieść na http://postimage.org/ i podaj link na forum.

Zamknięcie klapy zapewne usypia laptopa (teoretycznie laptop jest włączony, ale dysk jest wyłączany).

Hibernacja powoduje zapisanie zawartości pamięci RAM na dysku i wyłączenie laptopa.

 

Przeanalizuj za pomocą SpaceSniffer co i ile zajmuje miejsca na partycji systemowej.