Windows się zawiesza po paru min od startu


(Splawikgwo) #1

Więc tak, po włączeniu się windowsa (mam laptopa, windows vista) po paru min komputer się zawiesza czyli, siedzę na przeglądarce, i gdy klikne na coś wtedy zaczyna się wszystko unieruchamiać i nic innego nie pozostaje jak restart. Teraz siedzę na trybie awaryjnym z siecią i wszystko gra. Myślę, że może to mieć coś wspólnego z antywirusem (kasperskim) odinstalowałem go ale nie dokładnie, wyskoczył jakiś błąd przerwało instalacje, gdy chciałem ponownie odinstanlować nie było już go na liście (w your uninstallerze też) ale jednak dalej działa i automatycznie się włącza. Wcześniej miałem GDATA ale go odinstalowałem ponieważ też zamulał komputer i się zawieszał. Przez 2-3 dni kieddy nie miałem żadnego antywirusa nałapałem "trochę" wirusów i trojanów, jakieś 300.. proszę o pomoc..

LOGI:

http://www.wklej.org/id/215688/ - hijack

Silent Runners - aby go włączyć, muszę uruchomić WMI, a to można zrobić w trybie normalnym, a nie awaryjnym więc logów nie będzie chyba, że uda mi się szybko je zrobić zanim się komputer zawiesi to je dośle w temacie.

Haxfix- http://i50.tinypic.com/311xfu1.jpg, gdy go wlączał takie coś mi się pojawia w notatniku

OTL- http://wklej.org/id/215718/

proszę o pomoc :slight_smile: odpowiem na wszystkie pytania, pozdrawiam.


(Katalonczyk97) #2

pokaż log z combofixa skoro był używany i powiedz kiedy był używany bo nie odinstalowany ComboFix powoduje takie właśnie problemy ale nie usuwaj go na własną ręke


(Gutek) #3

Wykonaj skan Dr. Web CureIt

Użyj CCleaner http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr ... 13061.html i jv16 PowerTools - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=509


(Splawikgwo) #4

więc tak.

dodam jeszcze pare informacji

czasami właśnie zawiesza się mi komp, nie odpowiada i wyświetla taki komunikat :

oraz

podczas ładowania trybu awaryjnego strasznie długo ładuje się ten ostatni sterownik

Decos20 , tak, 14 listopada go zainstalowano, myślę, że może mieć to jakiś związek bo faktycznie chyba w takim przedziale zaczął mulić i nie wiem czy właśnie jak nim nie skanowałem komputera( nie jestem pewien czy nim) to zawiesił się przy iluś tam procent i go zresetowałem.

Gutek , dr.webem skanowałem 2 razy i nie doszedłem do końca tylko tak do połowy, bardzoo wolno skanuje za pierwszym razem wykryło z 5 trojanów bodajże za drugim już nic ale doskanuje go do końca. oraz ccleanerem czyściłem, jv16 PowerTools zaraz zrobie. :slight_smile:


(Katalonczyk97) #5

więc zrób tak start->uruchom-> Combofix/uninnstal usuń ręcznie C/Quobox


(Splawikgwo) #6

ten folder to Qoobox? jednak ta komenta co podałeś nie działa

Nazwa 'combofix' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy.


(deFco247) #7

Zastosuj OTC.


(Splawikgwo) #8

więc tak przeskanowałem jv16 wykrył parę trojnów które usunąłem, przeskanowałem tymi co wyżej podaliście tak jak i OTC'em jednak nie wiem czy cokolwiek on robi, włączyłem go kliknełem scan, pisze, że po starcie systemu dokończy coś tam robić i to wszystko.

jednak teraz gdy włączam tryb normalny pojawia się taki komunikat co chwilę wcześniej go nie było:

i znów kompuiter się nie odzywa i zostaje restart


(deFco247) #9

Microsoft Feeds jest częścią przeglądarki Internet Explorer 7 odpowiadającą za pobieranie kanałów RSS.

Najlepiej zaktualizuj Internet Explorera do wersji 8, to usunie tą niepotrzebną funkcję. :slight_smile:


(Splawikgwo) #10

tak zrobiłem, i komputer nadal się zawiesza :[

-- Dodane 28.11.2009 (So) 13:30 --

usunąłem kasperskiego dokładnie, i inne syfy jednak nadal sie zacina, jak już mówiłem po paru minutach używania wyskakuje, że explorer nie odpowiada i trzeba reset :frowning: