Windows sie zawiesza


(Miszczu927) #1

Mój system wciagle od dwoch dni sie zawiesza, pojawia sie komunikat przy właczaniu komputera o bledzie i uruchamia sie system okolo 15 min, co sie stalo jak to można naprawić??


(and1981) #2

Proponuje zrobić formata!

A jaki błąd wyskakuje napisz co tam pisze?

Temu ze długo startuje Windows może być ze masz wirusy!


(Sylnok7) #3

Może przed formatem, spróbuj przywrócic sysytem o 2 dni, oraz zrobić defragmentacje oraz sprawdzanie woluminu w poszukiwaniu błędu.


(Miszczu927) #4

no prawdopodobnie wirusy mi kompa zaatakowały bo skanuje kompa skanerem online i na 10 tys przeskanowanych obiektow jest juz 8 tys zainfekowanych obiektow, a to jest dopiero 3 % a dalej skaner nie dziala bo sie komputer zawiesza i koniec pracy, a jesli zrobie formata to wirusy tez znikną wtedy czy one dalej będa istniec ???


(Miszczu927) #5

a probowalem przwrocic system (przywracalem przez panel sterowania itd, chyba że jest inna możliwosc) ale niestety nie można przywrocic systemu do ostatniej dobrej konfiguracji sprzed dwoch dni i żadne zmiany nie zostal;y wprowadzone :frowning:


(Seba86mu) #6

Jaka jest treść tego komunikatu ?


(Miszczu927) #7

Jak włącze kompa to tak pisze:

“During a scan of files at system startup, potential errors in the system registry were found. p - 07-0100 irql:1fSYSVER0xff00024 NT_kernel error 1256 KMODE - EXCEPTION_NOT_HANDLED”

a jak już się komputer właczy to po jakims czasie użytkowania pojawia sie taki:

-Unwanted and unused files/files appear in systems folders,

-Latest software updates not installed,

-incoret files association,

-system files are damaged and mabye corrupted

Click OK to fix system and boost overlall system performance"


(Supinski Aleksander) #8

Wirusy, wirusy i jeszcze raz wirusy, proponuję zrobić format całego dysku aby się ich pozbyć, najlepiej nie kopiuj żadnych (ważnych :frowning: ) danych ponieważ mogą być zainfekowane.

Ps. Po formacie zainstaluj program antywirusowy np. Avast, lub Norton.