Windows SP 3 spowlania komputer?

Witam!

instalowałem już dziesiątki systemów Windows XP z serii bez SP, z SP1, SP2, i SP3.

ogólnie prezentuje się to tak:

bez SP, chodzi najszybciej, z SP1, i SP2, wolniej (znacznie i to widać) z SP3, to już totalna klapa

przetestowane na różnych komputerach, widać to najbardziej na Celeronie 1.6 i 256MB

Co zrobić jeżeli mam w firmie 10 komputerów z zainstalowanym sp3, pozbyć się ich? poprzez naprawę systemu płytką od windowsa z sp2? (wtedy podmieni sie system i będzie sp2). Mam dość tej mozolnej pracy SP3.

Dodam że na komputerze jest aby zainstalowany jeden program - Windows Steady State , czy jakoś tak, i nic więcej, zero malware.

Co proponujecie?

sp3 to “bezpieczny” komputer i wcale tak nie spowalnia bez przesady

Jeżeli zależy na szybkim systemie i bezpiecznym, a przy tym nie korzystasz ze specjalistycznych programów pod Windowsa to może zastanów się nad przejściem na Linuksa? W porównaniu jak patrze na Ubuntu i XP, to Ubuntu o wiele lepiej,sprawniej, stabilniej mi działa, biorąc jednocześnie mniej zasobów niż XP. Jednocześnie nie polecałbym przesiadki na systemy bez SP ze względu bezpieczeństwa, które też już nie jest wspierane przy Windows XP.

moje wymagania to jedynie przeglądarka internetowa, i pakiet office, do tego dobra praca w sieci, i możliwość ograniczenia wielu rzeczy jak to daje aplikacja od Microsoft Windows Steady State.

Ważne by w komputerze był zainstalowany Internet Explorer w wersji równej lub wyższej od 7, ponieważ praca na IE 6 jest chwili obecnej koszmarem.

Ale SP3 coś ma w sobie.

Windowsy bez SP odpalają się błyskawicznie, “pasek” przy rozruchu (czarny ekran, flaga windows, start windows), przelatuje max 2, lub 3 razy. W Windows XP SP3 nawet 12/13 razy, toż to przecież działa dużo wolniej.

(sprawdzane na jednym i tym samym komputerze, konfiguracja ta sama, to samo programowanie i sterowniki, te same urządzenia wyjścia i wejścia podłączone), tylko zastanawia mnie jak to jest… z tym :slight_smile: skoro SP3 miał dodać mocy, a on spowalnia komputer… zabiera ramu…

Dodane 17.11.2009 (Wt) 18:08

a dodam jeszcze że na tym komputerach mam wyłączone usługi kompozycji, powyłączane wszystkie efekty, i inne “bajery”, brak tła, wyłączony active desktop. Aby wszystko jak najszybciej chodziło. Ale na youtube filmiki i tak się tną… pod IE8, a system nie chodzi wcale tak pięknie… jak bez SP.

Dodane 17.11.2009 (Wt) 18:10

dodam że na dwóch komputerach będą aplikacje magazynowe, i na jednym płatnik i inne tego typu firmowe. A reszta to do redakcji tekstów, budowy stron www, i inne rzeczy typowo edytorskie, ale na aplikacjach nie wymagających mocnego komputera.

Dodane 17.11.2009 (Wt) 18:11

natomiast dodam jeszcze raz, że po prostu dziwi mnie to i chce dowiedzieć się w końcu jak to jest z tymi SP, miało być pięknie i cudownie, wzrost szybkości o 10%, a tutaj mamy spowolnienie o 30%. I chce wiedzieć jak to jest z tymi SPkami…

Masz sp3 ale pewnie aktualizacji nie zainstalowałeś, pracowałem 2 miesionce bez aktualizacji system chodził jak muł po instalacji aktualizacji śmiga aż miło, pozatym xpsp3 pracuje dobrze dopiero przy 1gb ram.

a bez SP, prawdopodobnie bedzie i dobrze pracował z 128MB.

Systemy instalowałem w zeszłym tygodniu, ustawiłem na ręczne aktualizacje także zobacze… ale nie widzi mi się to zbytnio z aktualizacjami (aktualizacja naprawiająca prace sp3? wątpie w to).

Może to jakiś chłyt mający na celu posiadanie legalnego systemu a może tak sie zachowuje na moim kompie, żeby przyśpieszyć kompa możesz powyłanczać w biosie kom1 kom2 jeśli nieurzywasz karte sieciową jak masz na usb i hibernacje jak jej nieurzywasz.

Skoro do takich rzeczy używasz systemu, to może jednak Linux. Jest pakiet OpenOffice, który zastępuje Microsoft Office, jest stabilna i bezpieczna przeglądarka Mozilla Firefox (o wiele lepsza niż IE) a system szybkością naprawdę bije systemy Windows. Gorzej z tymi ograniczeniami ale w sumie można pobawić się uprawnieniami kont.

SP3 instalowałem wiele razy na swoim oraz innych komputerach i nigdy nie było problemów.

Wręcz przeciwnie działały jeszcze lepiej.

Wystarczyło tylko jak po instalacji przeczyściłem komputer CCleanerem oraz Eusing Free Registry Cleanerem.

może w tym tajemnica. Z tym że ja mam zintegrowaną wersje z płytką instalacyjną.

mam oryginalne,

ja od paru dni przesiadlem sie na sp3 - i podoba mi sie, chodzi naprawde ladnie (nawet chyba lepiej niz SP2)… z tym ze mam 2GB ramu.

linuks bedzie dobrym wyjsciem, ale polecam Operę a nie Firefoxa - mniej RAMu żżera i jest szybsza :slight_smile: (ps. nie zjadajcie mnie za to ze cos wspomnialem o operze, nie o to tu chodzi.)

Jeżeli system sam w sobie do przeglądania internetu i pisania dokumentów i bezpieczny na 128ramu - radze wziąć lekkiego Linuksa.

Jeżeli nie musi być bezpieczny (bo bez SP bezpieczny to Windows XP raczej nie jest) to może wziąć lepiej licencje na Windows 98 lub pewna ewentualność - Windows 2000?

hmy ale ja kupiłem już na XP, windows 2000 to było by rozwiązanie, to nowoczesny system na technologii NT, Windows 98 zbyt często się tnie…

ech XP powinien ładnie chodzić na 256ramu i procku 1.6

zrobię tak

* zainstaluje aktualizacje.

* przeskanuje CCleanerem oraz Eusing Free Registry Cleanerem, wymienionymi przez XMan

* zoptymalizuje pamięć wirtualną

* powyłączam jeszcze trochę usług

może to wszystko łącznie da rade… a może to ten Windows Steady State… mi to powoduje, - taką pracę wolną systemu…

Dodane 18.11.2009 (Śr) 15:40

dodam że nie bez powodu zakładałem taki temat:

podpinanie-pod-jedna-tasme-romu-dysku-wydajnosc-t364280.html

bo szukałem także problemu w sprzęcie.

Nie musisz używać CCleanera i Eusing Free Registry Cleanera w CCleaner bez problemu naprawisz i wyczyścisz rejestr.

dobrze. Tylko nie wiem po czym skoro system świeżo zainstalowany :slight_smile: ale moze ta aplikacja od MS, namieszała

Zastosuj BootVis+instrukcja do BootVis,stary ale sprawdzony program do optymalizacji startu XP,po ponownym uruchomieniu w trakcie stosowania narzędzie poczekaj na zakończenie jego pracy,zostaniesz o tym poinformowany.

dobrze, także je wytestuję, ale będę miał okazje dopiero jutro, ponieważ dziś już jestem w domu.

Tak jeszcze zapytam - mianowicie jeżeli powiedzmy sterownik od dźwięku (od wbudowanej w płytę główną układu), jest nie zainstalowany, to również to może mieć wpływ na szybkość, startu?

pomyślałem też że może zaktualizuje sterowniki do najnowszych, w chwili obecnej tylko od dźwięku nie mam zainstalowanego.

Zrób jeszcze :

Start -> Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia -> Efekty wizualne -> Niestandardowe zaznacz tylko 3 pozycje :

4e3856a676add821m.jpg

– Zastosuj – OK – OK.

Nie wszystko jest potrzebne a komputerom przybędzie mocy :slight_smile:

  • tak, zgadza się tylko problem w tym że po CCleanerze Eusing Free Registry Cleaner znajduje jeszcze dużo śmieci

w rejestrze.

Łatwo sprawdzić…

A no racja.CCleaner nic nie znalazł a Eusing Free Registy Cleaner znalazł 440 problemów.Przepraszam za wprowadzenie w błąd.Nie wiedziałem

XMan

wyłączyłem wszystko :slight_smile:

Dodane 18.11.2009 (Śr) 20:58

pisałem że to wyłączyłem, w drugim poście cytuję

Dodane 18.11.2009 (Śr) 21:02

a i jeszcze zapytanie do semtex

zaciekawiło mnie na stronie : http://www.tweaks.pl/czytaj,bootvis_prz … …,43.html

to zdanie:

czy to oznacza że komputer z wyłączonym harmonogramem będzie dużo wolniej się uruchamiać, czy też po zainstalowaniu programu i z wyłączonym harmonogramem będzie wolno startować?