Windows Speech Recognition (rozpoznawanie mowy)

Tak wiem, były już zakładane topicki na ten temat… Dawniej wszystkie z odpowiedziami negatywnymi. Chciałbym poszukać na tym forum (bo odpowiedzi w googlach nie znalazłem), ale co zrobić, gdy w szukaj wpisuję hasło: windows speech recognition, pokazuje mi sie coś takiego:

a gdy wpisuje rozpoznawanie mowy… pożal sie Boże, Sami sprawdźcie…

No ale już troche mineło czasu od kiedy jest vista… więc może ktoś wie co zrobić by uruchomić windows speech recognition na windows vista home premium.

Kiedy wchodzę w panel sterowania-Speech Recognition Options widzę coś takiego:

speechzj4.jpg

A chciałbym widzieć co innego :smiley: Czy ktoś zna/odnalazł/odnajdzie jakiś sposób na uruchomienie tego na viste w wersji home premium? (noi żeby vista była po polsku, bo ponoć da sie tak zrobić w lepszych i droższych wersjach…)

Z góry dziękuję.

Są różne nieoficjalne spolszczenia do Visty, oficjalnie (i legalnie) możesz zmienić język w wersji Ultimate.

uściślając, rozpoznawanie mowy nie działa w polskiej wersji i działać nie będzie, jedynym obejściem jest zainstalowanie angielskiego MUI (możliwe jest to tylko w wersjach Ultimate i Enterprise)

A gdybym zainstalował angielską wersję do wersji windows vista home premium to udało by mi sie to uruchomić? No i czy zmienianie języka w windowsie to sprawa kliknięcia dwa razy myszką czy instalowanie spolszczenia i angielszczyzny za każdym razem przez kilka minut?

instalujesz pakiet jezykowy Angielski z Windows Update, zmieniasz w panelu sterownia w opcjach regionalnych jezyk na English przelogowujesz sie i gotowe, wtedy uruchomisz Speech-a

btw. na drugi raz przeszukaj forum było o tym juz nie raz.

O Boże… Po pierwsze napisałem, że szukałem i z powodu awarii nic nie znalazłem (przeczytaj pierwszy post)

Po drugie ja mam wersjie home premium (też już to pisałem) i od tak tego nie ściągnę przez Windows Update, też już była o tym mowa…

Ale coś mi chyba podpowiedziałeś, co chwilę w szybki sposób można zmienić język windowsa, tak? :smiley:

Gdybym ściągną gdzieś ten pakiet językowy to czy dałoby rade zainstalować to w mojej wersji? Czy instalacje zakończy się sukcesem tylko w wersji Ultimate i Enterprise?

sorry nie doczytalem ze chodzi o Home Premium :slight_smile:

Tak jezyk systemu zmienia sie blyskawicznie wystarczy przelogowanie.

Jaką dokładnie nosi nazwę ten pack anglojęzyczny?

tego nie idzie sprawdzić, wybiera sie instalacje w Windows Update, a dokladnie nazywa sie to “Angielski pakiet językowy”

a nie ktoś gdzie taki pakiet językowy można znaleść?

(podawać linków do nielegalnych stron jest wzbronione ale np 2www.google.pl nie znawałbym linkiem :smiley: )

nie mam pojęcia

btw. na chwilę obecną wszystkie pakiety językowe zostały usuniete z Windows Update, mozliwe ze są uaktualniane do wersji SP1

albo dodają nowe, wkońcu pod koniec wakacji mieli dodać brakujące wydać finalne dreamscene

i skąd będzie można później je ściągnąć? też z windows’a defendera?

Pakiety MUI są dostępne w ramach dodatków Ultimate Extras oraz dla użytkowników Windows Vista Enterprise (w Software Assurance). W inny sposób zdobyć ich nie można - oczywiście mowa o legalnych sposobach. Aby pobrać je w systemie Windows Vista Ultimate należy otworzyć z menu Start “Windows Ultimate Extras” (aktualnie, jak ktoś już pisał wyżej, są one jednak wycofane). Użytkownicy edycji Enterprise powinni skontaktować się z administratorem licencji.

Jest również coś takiego jak pakiety LIP, w których nie wszystko jest przetłumaczone, za to można je łatwo pobrać i instalować na różnych edycjach systemu - niestety nie ma tam języka polskiego.

http://www.microsoft.com/industry/publi … fault.aspx

Hmmm czyli jeżeli to zainstaluje u siebie na kompie to będę miał rozpoznawanie mowy uaktywnione? (i będę mógł łątwo przerzucać się z języka angielskiego na polski? Czy jak zainstaluje jezyk angielski to juz nie włączę polskiego, bo nie ma)

czy instalacja LIP zwęzi start menu które w pl viscie jest obrzydliwe?

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 11:42

czy jest angielski/ amerykanski LIP ?

wszystkie pakiety językowe dla wersji 32 jak i 64 bitowej systemu Windows Vista Ultimate

http://channel9.msdn.com/ShowPost.aspx? … 746#337746