Windows Speech Recognition - Vista uczy się naszego głosu?

Czy nowe dziecko giganta zza oceanu uczy się naszego głosu oraz sposobu wykonywania polecen w miarę upływu czasu kożystania z aplikacji??

Początkowo nie potrafiłem praktycznie nic przekazać nowemu systemowi, teraz zaczyna się to zmieniać…

Jak to jest w Waszych przypadkach??

Vista się uczy, czy to my userzy przyzwyczajamy się do poleceń…?

Masz polska wersje visty?

angielską wersję Ultimate

Z tego co wiem Vista przystosowywuje się do barwy głosy.

Nie, NIE MA. W polskiej nie ma Speech Recognition.

u mnie odpowiedź brzmi:

jest ale nie działa w naszym ojczystym języku… tzn nie chce się uruchomić, a szkoda. I to jest właśnie bez sensu:/

Mogli by zrobić, że PL Vista ale komendy już wydawane ENG a tu klapa…

Na jedno wychodzi.

Speech REcognition jest dostepna w wersji polskiej( ja mam ultimate)

Trzeba z dodatkowych aktualizacji wybrać pakiet językowy angielski (około 250 mb) , pobrać i zainstalować.

Potem z panelu sterowania wybrać opcje regionalne i jezyka potem zakładka klawiatury i jezyki wybrac angielski zastosować i ponownie sie zalogować. Mamy wtedy system po angilesku a rozpoznawanie mowy juz sie uruchamia. po zabawie mozna zmienic jezyk spowrotem na polski :smiley:

Mam nadzieje ze pomogłem

CZYLI W POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ NIE MA SPEECH RECOGNITION (jest ale nie działa)

czytaj co napisał kolega powyżej

Hmmm. A jak wygląda instalacja pakietów językowych? Windows łączy się z jakąś bazą MS i ściąga pliki automatycznie przez jakiś program? Czy można pobrać jakiś pliczek? (W XP były pliczki-instalatory, które zawierały inne pakiety językowe, z tego co wiem).

No i po tej instalacji pakietu można normalnie zmienić na język polski i korzystać ze Speech Recognition, tak? A czy podczas instalacji pakietu językowego widziałeś jakie pliki kopiuje instalator? Czy wśród nich mogłeś rozpoznać coś odpowiedzialnego za Speech Recognition? Bo zastanawiam się, czy Speech Recognition jest zainstalowany w wersji Polskiej, tylko zwykle nie można się do niego dobrać.

edit: znaczy wiadomo, że coś tam jest ale zastanawiam się czy jest to “pełna i działająca” wersja. Bo jeśli tak to może ktoś wreszcie to “scrackuje” i się dobierze do tego :).

I też zastanawiam się czy w Home Premium te pakiety językowe faktycznie są niemożliwe w zainstalowaniu :).

Wydaje mi się że w każdej wersji tego systemu jest możliwość zainstalowania takiego pakietu językowego.

Osobiście mam wersję ultimate i mogę spokojnie pobrać takie pakiety językowe przez windows update w dodatku nie tylko w języku angielskim ale także pakiety zawierające inne języki (jest ich aż 16 do wyboru)

Ale to jak…

Jak będę miał Home Premium PL, to będę mógł korzystać tylko z angielskich komend, czy wogóle nie będę mógł korzystać z rozpoznawania mowy?

Pozdrawiam,

W ogóle, chyba, że można zmieniać pakiet językowy w Home Premium PL i zastosować ten trik z paru postów powyżej.

Ale jak to dokladnie jest? sciagajac pakiet anglojezyczny automatycznie ta opcja dziala? z tego co widze to sa dwie opcje optymistyczne, tylko ktora dziala…

  1. Ściągam ten pakiet=> instaluje=>(system po angielsku) i mam ta opcje.

  2. Ściągam ten pakiet=>instaluje=>(system po angielsku) opcja uaktywniona=> wracam na jezyk polski=> opcja nadal dziala (po angielsku)

osobiscie wolałbym to drógą opcje :smiley:

PS: skad ten pakiet sciagne? (co zrobic w tym oknie windows update)