Windows Speed Pro XP ? problem z drukarką

mam stareńką drukarkę hp desjet 845c, mimo że stara, to wciąż dawała radę ze wszystkim co jej zleciłem :wink: że za bardzo nieznam się na systemach operacyjnych to reinstalle wykonuje mi przyjaciel którego rok nie będzie w kraju, lecz ostatnio zainstalował mi dziwną dystrybucję systemu XP - Speed Pr XP- która nie wiem czy do końca jest legalna, oprócz tego, system działą wspaniale, jest wydajniejszy niż zwykły xp przynajmniej wg moich obserwacji, i możnaby długo wymianiać lecz nie w tym problem.

Wszystko pod tym systemem działa dobrze oprócz właśnie drukarki, gdy mam ją podłączoną (wejściem USB) system próbuje wyszukiwać jakichś plików z katalogu “i386” (nie pamiętam dokładnie, zrobię screena) i w końcu prosi o płytę systemu, wkładam ją i wszystko jest ok, próbuje zainstalować sterownik do drukarki, lecz instalatow nie wykrywa drukarki podłączonej do właściwego portu, wogóle nie wykrywa tego urządzenia w usb, i poleca mi sprawdzić czy kontrolery usb są właściwie zainstalowane.

Każde inne urządzenie które podepnę pod ten sam port, działą bez najmniejszych problemów, i jestem w kropce ponieważ nie wiem czy to wina systemu - czy coś jest nietak z drukarką…

Ehm… po pierwsze taka przeróbka nie jest legalna…

Działa szybciej bo skasowane są zbędne usługi, śmieci itd. równie dobrze można zoptymalizować porządnie zwykłego XP-ka i będzie działa identycznie. Takie właśnie sa wady przeróbek i możesz jedynie mieć wąty do swojego znajomego, że zainstalował Ci tego XP-ka. Bo najprawdopodobniej nie zainstalujesz sterów od drukarki. Może uda się coś zrobić, ale podaj tego screena. Żeby cokolwiek zdziałać musimy wiedzieć, jakich bibliotek potrzebuje. Widocznie ten Xp nie ma ich więc możesz włożyć wtedy płytke orginalnego XP-ka jeśli ją posiadasz :stuck_out_tongue: nie wiem jak to może być, ale pewnie wywali błąd z niekompatybilnością.

Jeśli na obudowie komputera jest naklejka z certyfikatem i kluczem, to być może system jest legalny (można modyfikować na własny użytek), jeśli nie ma to nie jest legalny.

Może coś pomoże instalacja sterownika drukarki ze strony jej producenta.

O legalności możemy dyskutować, ale hmmm… to tak jakby mieć Vistę jest to poniekąd usprawniony XP więc dla mnie to jest nielegalne.

Modyfikacje, w których nie trzeba podawać klucza ani aktywować systemu są imo nielegalne.

ta modyfikacja windowsa xp jest taka ze są pousówane różne rzeczy np do drukarki i nie pokazuje drukarki

XP Speed Pro ma wykasowaną usługę bufor wydruku i serwer RPC. Obie są potrzebne do działania drukarki. Dopiero XP Speed Pro 2 ma tą usługę i drukarka może działać. Ale systemy są nielegalne…

Aby system był legalny, ściągnij program Windows Unattended Cd Creator, zmodyfikuj instalkę XP Speed, wpisz swój klucz, usuń programy w pełnych wersjach. System legalny.