Windows Startup Repair, problem z uruchomieniem komputera

najprościej sciagnac z internetu taki sam system i zrobić jak pisałem, nie znam tego programu niestety

Jeśli mówimy o tym samym xPUD, to jest to lekka dystrybucja Linuska a nie program: http://www.ubucentrum.net/2009/04/xpud- … chomi.html

Chyba że masz coś innego na myśli.

Jeszcze raz wielkie dzięki za poświęcony czas, jutro bede z tym walczył. W razie jakiś problemów bede pisał. Pozdrawiam

@edit tak o to mi chodziło, myślisz ze odzyskam tym dane?

możesz zawsze podlaczyc dysk twardy do innego komputera i skopiować dane (jeśli jest latwy dostep do niego w laptopie )

Jest to asus x53s, nie wiem jak sprawdzić czy jest łatwy dostęp do hdd

Dodane 20.06.2013 (Cz) 22:39

Jest to asus x53s, nie wiem jak sprawdzić czy jest łatwy dostęp do hdd

  1. z tego co wyczytałem “Od spodu mamy bezproblemowy dostęp do HDD i pamięci RAM.” czyli wystarczy okrecić dwie śrubki i można wyjąć spokojnie dysk twardy podłączyć go do drugiego komputera i przekopiować dane. Ale widzę że nie bardzo się na tym znasz i lepiej żebyś poprosił kogoś kto jest bieglejszy w tych sprawach. Wtedy na 100% nie stracisz danych .

2) przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html od tego zaczołeś ok,

Zastosuj u siebie - Przypadek 2 - Bootmgr is missed - Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania

(aby to zrobić musisz mieć płytkę dvd z identycznym systemem, ściągnij z internetu i wypal pytke dvd) i postępuj zgodnie z ty co tam piszą.


  1. Inna opcja podczas startu laptopa pokazuje się opcja recovery lub coś w tym stylu wchodzisz w nią i przywracasz wszystko do stanu w jakim komputer zostal kupiony, jakby taki reset. To najprostrza droga do odzykania sprawnosci laptopa, tylko nie jestem pewien czy stracisz wszyskie swoje dane czy nie, musiałbyś poczytać w instrukcji laptopa co tam piszą na ten temat.

Akurat tej dystrybucji nie znam, ale po wystartowaniu komputera płyty bądź pendrive z Linuksem w wersji LiveCD będziesz miał możliwości przekopiowania ważnych danych na inny nośnik tj. zewnętrzny dysk twardy, płytę DVD etc.

@dzięki za odpowiedź i przepraszam za brak odpowiedzi z mojej strony ale nie miałem na to teraz czasu. Dzisiaj po południu postaram się zabrać za naprawę komputera, tylko chciałem się jeszcze zapytać skoro kupiłem ten komputer bez płytki instalacyjnej Windowsa, to czy on czasem nie jest na komputerze i nie można jakoś uruchomić jego instalacji?

Na dysku powinieneś mieć ukrytą partycję recovery z której możesz przywrócić system do stanu fabrycznego.

Nie wiem dokładnie jak ten proces przebiera w twoim przypadku, czy przywracana jest tylko partycja systemowa czy też wszystkie partycje do stanu fabrycznego, więc warto zajrzeć do instrukcji.

A skopiować ważne dane na inny nośnik tez nie zaszkodzi.

Mam parę pytań

  1. Czy jeśli chce nagrać system na pendrive muszę go jakoś specjalnie zbootować? Nie czyta mi systemu xPud z pendrive

  2. Nagrałem na płytę xPud, przy uruchomieniu go z początku wszystko wydawało się dobrze, ale w późniejszym etapie zaczął wyskakiwać błąd Buffer i/o error devices sr0,~~. Znalazłem że może to być spowodowane źle nagranym obrazem(nagrywałem poprzez power2go, próbowałem przez nero ale pokazuje mi że potrzebuje płytyt cd-r/rw, aktualnie takiej nie posiadam), może to też być błąd pliku lub samego komputera, sam nie wiem

  3. Jeśli chodzi o linux livecd to czy któryś z tych jest odpowiedni

http://www.livecd.ethz.ch/download.html

http://www.plop.at/en/ploplinux/download.html

?

z tego co wiem ma to być windows7. iso żeby komputer zainicjował wgrywanie systemu, a co to jest xPud ? nie mam pojęcia. jak nagrasz DVD windows7.iso to zastartuj nim wgrywanie systemu, lub nagraj go na pendriva i zastartuj laptopa, (jeśli nie pójdzie to przy starcie laptopa musisz wskazać mu dvd lub pendiva, nacisnąć odpowiedni przycisk F , set up. wysłałem ci wiadomość na pw

materaldo , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Kopia danych z dysku (nawet gdy system nie działa) i przeinstalowanie Windows 7: bootmgr-missing-pomocy-t516380.html#p3237801

Wyciągnąłem dysk z laptopa, podłączyłem do drugiego komputera w celu zgrania danych i mam jeden problem. mogę zgrać tylko dane z dysku D(same dane), a do dysku C(oprogramowanie) nie mam dostępu. Czym to może być spowodowane?

@edit. Wyskakuje błąd F:/ nie jest dostępny. Błąd danych (CRC)