Windows Startup Repair, problem z uruchomieniem komputera

Witam, wczoraj stało mi się coś z komputerem, wyskoczył mi blue screen a później nie chciał się włączyć. Skorzystałem z tego tematu przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html i opcji naprawy (Startup repair). Opcję tą uruchomiłem dzisiaj o godzinie 11 i do teraz trwa "Attempting repairs… Repairing disk errors. This night take over an hour to complete. " co mam w tym wypadku zrobić? Nie chciałbym stracić danych. Pozdrawiam

A próbowałeś przez tryb awaryjny ?, często przy aktualizacji sterowników wywala niebieską plansze i resetuje komputer, wtedy tylko tryb awaryjny i przywrócenie poprzedniego sterownika pomaga

Dodane 20.06.2013 (Cz) 18:19

normalnie naciśnij przycisk anuluj i tyle

A jak uruchomić tryb awaryjny? Przy włączaniu komputera mam tylko uruchom system Windows normalnie lub napraw~ i przy tej i przy tej opcji przechodzi do tego momentu gdzie wybiera się startup repair

@edit nie moge anulować startup repair. Odłączyć komputer od zasilania?

@Edit2 uruchamiając tryb awaryjny komputer dochodzi do tego samego momentu co wcześniej czyli do menu z startup repair. A co jeśli użyje opcji restore your computer using a system image that u created earlier. Nie przypominam sbie zeby robił kopie zapasowa, czy system raz na jakiś czas wykonuje ja samoczynnie?

możesz przywrócić komputer do wcześniejszego punktu przed usterką, komputer sam tworzy od czasu do czasu kopie zapasowe ustawień itp. pewnie dalej zapyta z której daty wgrać zapisane dane

Próbowałem tego jednak komputer nie znalazł żadnej kopii zapasowej.:expressionless: Juz nie wiem co moze pomoc. Da się jakoś drugi raz wgrać Windows 7 z komputera?

wgrać się zawsze da z płytki dvd z systemem, skoro system chce się naprawić to mu pozwól i poczeka aż to zrobi, w trybie awaryjnym jest pare opcji - np. ostatnia dobra konfiguracja mo,że to zadziała, jeszcze jedno zrób reset biosu, i wyjmij płytke dvd z systemem z cd-roma jeśli tam jest

Sprobuje zrobic ostatnia dobra konfiguracje. Czy mógłby ktoś pomoc z resetowaniem niosą? Jak to się robi?

reset biosu najprościej zrobić wyciągając baterie w płycie głównej na 1-2 minuty, lub Jeżeli komputer startuje, naciskamy Delete w momencie pojawienia się pierwszego czarnego ekranu z białymi napisami.

Gdy po naciśnięciu pokaże się niebieski ekran BIOS-u wybieramy pozycję Load Optimized Defaults, po czym na zadane pytanie odpowiadamy Yes - “Y”

Dodane 20.06.2013 (Cz) 21:37

wtedy spróbuj odpalić komputer i napisz co się dzieje

Dodane 20.06.2013 (Cz) 21:39

poza tym co to za komputer ? laptop czy zwykły desktop

Laptop asusa, nie był jeszcze rozkręca y i nie wiem czy sam bym się tego podjął.

laptopa to sam nie rozkręcaj w żadnym razie,

zresetuj bios "Jeżeli komputer startuje, naciskamy Delete w momencie pojawienia się pierwszego czarnego ekranu z białymi napisami.

Gdy po naciśnięciu pokaże się niebieski ekran BIOS-u wybieramy pozycję Load Optimized Defaults, po czym na zadane pytanie odpowiadamy Yes - “Y” "

i napisz co się dzieje

To wzięciu ostatnia dobra konfiguracja komputer znów dochodzi do momentu wyboru gdzie są te wszystkie opcje, znowu wybrałem startup repair i myśli myśli i nic. Potrzeba czasu czy to nic nie da?

@edit czyli przerwać to i spróbować z biosem tak?

spróbuj z biosem

Dodane 20.06.2013 (Cz) 22:06

mysle ze będzie trudno ominąć tryb naprawy systemu bo komputer tego nie odpuści zanim nie naprawi systemu,

Dodane 20.06.2013 (Cz) 22:07

masz płytke dvd z systemem?

nie ma takiej opcji w biosie. Jest coś takiego: restore defaults, o to chodzi?

Dodane 20.06.2013 (Cz) 22:10

właśnie nie mam, pod f9 jest opcja optimized defaults, to to?

jak masz laptopa to musi być partycja recovery system? z niej możesz przywrócić system,

Dodane 20.06.2013 (Cz) 22:12

tak to restore defaults

czyli niosą mam sobie odpuścić czy coś zrobic? Nie do konca rozumiem o co chodzi z tą partycją recovey system.

musisz wejść w bios tam znajdziesz load defaults and exit coś w tym stylu

Zrobiłem to restore defaults, zapisałem i wyszedłem z biosa, komputer dalej dąży do naprawy systemu, teraz musze próbować z tą partycja tak?

Z partycji recovery możesz przywrócić system do stanu fabrycznego. Jeżeli chcesz wiedzieć jak on dokładnie wygląda w twoim przypadku, sprawdź w instrukcji.

Zanim jednak przywrócisz system z partycji recovery zrób backup ważnych danych np. korzystając z Linuksa w wersji LiveCD uruchamianego z płyty bądź pendrive.

każdy fabryczny laptop ma recovery partcition - czyli kopie systemu którą można przywrócić jak coś się zepsuje z w systemie jak u ciebie

Dodane 20.06.2013 (Cz) 22:20

możesz jeszcze skombinować plytke z systemem i startując ją wybierasz uaktualnij system bez utraty danych wtedy nie stracisz danych, wgra się tylko system a wszystko inne zostanie

Dodane 20.06.2013 (Cz) 22:21

ja tak czesto robie jak mi się cos w systemie powali

Dzieki wielkie za pomoc, w tej chwili chyba nic nie zdzialam bo nie mam ani systemu na płycie ani nic co mogłoby mi pomoc, jutro bede próbował dalej. Znajomy mówił mi coś jeszcze o programie xPUD, co o tym sadzicie?