Windows\System 32\Config\System - Uszkodzony lub brak pliku w XP Professional 2003

Witam i bardzo gorąco proszę o pomoc.
Przywracałem system w XP Professional 2003 i wyświetlił mi się taki komunikat:

Uruchomiłem tryb awaryjny i komunikat się powtórzył:

Za wyjątkiem kiepskiego klikania w klawiaturę niewiele potrafię. Nie mam dysku. Szukałem w Googlach i są jakieś płyty z XP-ekiem do kupienia. Ale nie mam pojęcia, czy wybiorę właściwą?..
W komunikacie jest mowa o CR-ROM a ja znajduję tylko oferty z CD. Nie wiem, czy to to samo?
Nie wiem nawet, czy jak włożę płytę to czy system ją odczyta - bo jest po jakichś przejściach i szwankował dosyć poważnie. Udało mi się uzupełnić sterowniki i service pack 3 ale po kilku dniach doszło do tego, co widać na zdjęciach.

Proszę mi tylko napisać gdzie mogę kupić oryginalną płytę.
Będę wdzięczny za podanie konkretnego linku żebym się nie pogubił.

Jak będę miał płytę to może uda mi się odpalić laptop?..

Dziękuję za wszelkie wskazówki
Andrzej

XP i 2003 to 2 różne systemy. O którym piszesz?

Plik c:\windows\system32\config\system to rejestr systemu - widocznie jest uszkodzony. Można podjąć próbę ratunku sytemu poprzez uruchomieniu jakiejś wersji Windows PE - LiveCD a następnie wydaj komendę chkdsk c: /f . Jeśli to nie pomoże spróbuj otworzyć gałąź rejestru w Regedit i zapisać na nowo. Ten laptop ma 10 lat albo i więcej? Jeśli tak to przyczyną może być uszkodzony sprzęt.

sensu
Mark7

Panowie! Dziękuję bardzo za dobre chęci i przepraszam, że tak długo się nie odzywałem.

Laptop ma rzeczywiście 14 lat. To Lenovo 3000 N200.
System - tak jak pisałem. Przy powitaniu wyświetlał się “Windows XP Professional” . Szukałem zrzutów gdzie było to “2003” ale przed awarią nie zdążyłem przerzucić do chmury i prawdopodobnie już tego nie odzyskam.
W ramce (okienku) jak patrzyłem na wersję systemu, było Windows XP Professional 2002.
Trochę to dziwne, że jedno nie pasuje z drugim, ale takie informacje mi się wyświetlały.

Sam nie dam rady tego uruchomić.
Byłem w zakładzie dowiedzieć się o koszt naprawy. Będzie około 70 zł.

W związku z powyższym zamykam temat.

Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam.