WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM uszkodzony

Dwa dni temu narzeczona otrzymała maila wraz z Live Platinum Security w “prezencie” wczoraj odebrałem od niej laptopa by sie tym zająć i nie mogłem uruchomić sysemu , pojawiał sie komunikat "Nie można uruchomić systemu Windows XP, ponieważ brakuje następującego pliku lub jest on uszkodzony: \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM " oraz sugestia by naprawić to z płyty instalacyjnej. Nie mam płyty windowsa XP który był zainstalowany na tamtym laptopie , próbowałem włożyć inną płyte instalacyjna ( oryginalną ) oraz wykonac kroki ze strony microsoftu http://support.microsoft.com/kb/307545. Niestety juz w pierwszym kroku przy wpisywaniu komend , po MD TEMP poakzuje sie komunikat ze taki plik juz istnieje , a przy wpisywaniu kolejnych komendi wciskaniu ENTER , ze nie można zlokalizować pliku. Problem w tym ze na tym komputerze jest sporo danych któerych nie chce utracić , inaczej zrobiłbym po prostu format .

Prosze o pomoc

P.S. Moze mój pomysł zabrzmi naiwnie , ale jakbymm znalażł odpowiednio duzego Pen drive i zainstalował na nim windowsa XP , to czy po wpieciu go do laptopa , da si eprzestawic zeby on był master , a ten drugi dysk slave ?? i uruchomic komputer z tego pendrive , na tyle tylko zeby połaczyc go kablem sieciowym z moim PC , i przerzucic dane ??

Jeżeli chcesz odzyskać dane zbootuj Live CD z Ubuntu / Mint. Po zgraniu spróbuj ruszyć komputer w trybie Awaryjnym, albo wykonać instalacje nakładkową jeżeli chce Ci się bawić.

zobacz tu http://190.pl/380-nie-mozna-uruchomic-s … figsystem/

to już próbowłem , tez nie działa

Dodane 12.07.2012 (Cz) 17:23

chyab bede musiał sie pobawić bo tu głównie o dane chodzi:)

znasz może jakas stronke gdzie jest to w miare łopatologicznie wytłumaczone , jak zrobić takiego live cd ??? Aha i czy opcja z pendrivem wypali czy nie bardzo ??

Witaj :slight_smile:

może to cię zainteresuje

http://pclive.pl/porady-komputerowe/win … drive.html

Dodane 12.07.2012 (Cz) 17:28

odzyskiwanie danych

http://traxter-online.net/testdisk-phot … ie-danych/

parted magic

http://traxter-online.net/opis-dystrybu … ic-livecd/

SARDU i utwórz bootowalny pendrive z Puppy Linux:

http://www.sarducd.it/

W oknie programu klikasz na wybraną pozycję.

Później w zakładce Downloader kliknij Start i czekaj na zakończenie pobierania.

Na koniec podłącz pusty pendrive i kliknij:

USB -> Samostarujący USB lub w ikonę w po prawej stronie okna programu.

Zanim zaczniesz kopiować dane to spróbuj przywrócić pliki rejestru z folderu przywracania:

System Volume Information

Wchodze na stronke ale mam problem żeby sciągnąc , jedeyny przcisk jaki prowadzi do downloadu kieruje mnie na serwisy dedykowane

Dodane 14.07.2012 (So) 22:46

hmmm pomysł z zainstalowaniem XP na pendrivie nie zadziałał , na razie sciagam ubnuntu i spróbuje zrobić LiveCd , jezeli dobrze rozumiem to taki jakby program na płycie którego nie trzeba instalowac bo “egzystuje” na CD ??? Cyz zatem po uruchomieniu laptopa bed emiał dostęp do dokumentów na nim ???

Dodane 14.07.2012 (So) 22:49

Bo zasadniczym priorytetem jest odzyskanie danych , potem wsadzam windowsa i czyszcze drania do zera

Tak jak nagrasz to bootujesz z niej normalnie. Będziesz miał dostęp do wszystkich dysków i partycji oraz dokumentów. Wypalasz to jak zwykły obraz najlepiej z małą prędkością.

http://ubuntu.pl/pobierz.php pobrałem nagrałem w najmnijszej predkosci . System ładuje sie , pokazuje sie logo z papużką :slight_smile: za pierwszym razem nastepnym krokiem był czarny ekran z całą listą błedów , typu czego nmie udało się znaleźć \ otworzyc , a za drugim razem logo sie “rozciągneło” i zawiesiło , hmmm ten leptop jest niemal zbaytkowy , jest cos lzejszego niż ubuntu ???

Dodane 15.07.2012 (N) 0:32

ok teraz po pewnym czasei logo zaczyna sie rozmywać , rozwarstwaic i ni c si eni edizej e, barwy sie zlewaja itp

Jeżeli masz płytę z Windows to możesz zrobić naprawę bez utraty danych: Klik

SARDU:

http://www13.zippyshare.com/v/73644439/file.html

Paragon Rescue Kit i funkcja File Transfer Wizard:

http://www.dobreprogramy.pl/Paragon-Res … 24990.html

odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

Na płycie Hiren’s BootCD jest Mini Windows XP:

http://www.hirensbootcd.org/about/

SARDU pozwala utworzyć bootowalny pendrive z Hiren’s.

to juz tez próbowałem , nie poakzuje sie opcja napraw w okineku 5 , mam tylko wybór partycjii , kontynuuj , albo zrezygnuj ,

Dodane 15.07.2012 (N) 12:48

no tak ransfer to to czego potrzebuje ale gdzie mam przesłac pliki skoro nie moge uruchomic komputrea , a w napedzie siedzi plyta z programem ??

Dodane 15.07.2012 (N) 12:59

moja pomyłka nie doczytąłme koncówki o pendrive , sorry

Dodane 15.07.2012 (N) 13:13

próbuje przerzucic dane , ale transfer wizard widzi tylko foldery i pokazuje ze nie ma zadnych plików ??? czy to oznacza ze wszytkie dane poszły w eter i juz nie da sie ich odzyskać ( c:\ (NTFS 0 on Disk 0)(UFSD disk)

Dodane 15.07.2012 (N) 14:01

ok znałazłem lokalizacje plików i przerzucam je

Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc