\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Witam.

Mam nie lada problem z naprawą laptopa.

Antywirus znalazł wirusa w plikach systemowych, więc znajomy go usunął.

Po restarcie komputera pojawił się napis:

"Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony:

\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Chciałem podjąć próbę naprawy lub przywrócenia tego pliku z poziomu konsoli odzyskiwania, lecz nie mogę się do niej dostać.

Gdy włączam instalator Windows XP, ładują się potrzebne pliki i akcja zatrzymuje się na poziomie:

“Trwa poszukiwanie wcześniejszych wersji systemu Microsoft Windows …”

Dalej nic się nie dzieje.

Nawet nie widać jakie partycje znajdują się na dysku.

Walczę z tym już któryś dzień i nie mam już żadnych pomysłów na to.

Próbowałem włączyć laptopa w trybie awaryjnym jak i również przywrócić ostatnie działające ustawienia, ale nic z tego.

Jeśli ktoś ma jakąś koncepcję na naprawę tego problemy, byłbym bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję.

Plik przywróc za pomocą " Przywaracanie Systemu,ustaw wtedy kiedy było dobrze:

>Panel Sterowania>System>Przywracanie Systemu>>zaznacz w okienku przy “Wyłącz przywracanie na wszystkich dyskach”>Zastosuj>OK.

Potem możesz powrócić do poprzedniego ustawienia (czyli usunąć zaznaczenie z okienka).

:wink:

Pewnie plików brakuje tyle, że przywracanie systemu nie pomoże i konieczna będzie reinstalacja Windows.

No z tego przywracania już korzystałem i tak jak pisze “slawex1983” chyba brakuje ich więcej dlatego to nic nie daje.

Ale co do reinstalacji systemu, to także będzie problem, gdyż nie mogę włączyć instalatora Windows.

Zatrzymuje się na napisie “Poszukiwanie wcześniejszych wersji systemu MS Windows…”

Jak wykryje Twój system to naciśnij R

Jak będzie ciągle wisiał to ściągnij jakiś live CD i sformatuj partycje systemową i zainstaluj Winde.