Windows, Ubuntu i Xubuntu na jednym dysku - jak zrobić?

Mam pewien problem. Otóż chcę na jednym dysku mieć Ubuntu, Xubuntu i Widowsa.

Ubuntu i Windowsa już mam, i wydzieliłem trzecią partycję na Xubuntu. Ale nie wiem jak się do tego zabrać. Boję się, że Bootloader Windowsowski zwariuje, bo w końcu Ubuntu i Xubuntu to to samo, i różni się jedynie środowiskiem graficznym.

W sumie mógłbym do Ubuntu doinstalować nowe środowisko graficzne, poleceniem

sudo apt-get install xubuntu-desktop

Ale wtedy miesza się wszystko w menu (pojawiają sie programy z obu środowisk), oraz kursor jest wyłapywany z doinstalowanego środowiska, a nie z tego, na którym obecnie pracuję.

Najchętniej wywaliłbym Windowsa, i nie miałbym bootloadera Windowsowego, tylko Gruba, gdzie mogę mieć ile chcę Ubuntu, ale niestety jest mi potrzebny ten nieszczęsny Windows.

Jak się za to zabrać, aby nic się nikomu nie stało? Nie chcę stawiać Windowsa i Ubuntu na nowo, bo nie mam zamiaru tracić kolejnego dnia na instalowanie potrzebnych mi programów…

A partycje już mam przygotowaną.

Pozdrawiam, Vizirek.

Ps. nie wiedziałem, czy mam ten post dodać do kategorii Windows, czy GNU/Linux, a więc dodałem do tego drugiego. Jeśli nie tu dodałem, to szczerze przepraszam.

Grub rozpoznaje Windows i uruchamia go bez problemu, stąd nie będzie problemów z 2 *buntu. Nie wiem po co Ci Xubuntu skoro masz ubuntu, różnica w wydajności żadna, jeśli szukasz czegoś lekkiego polecam Lubuntu (z LXDE).

Nie do końca Cię zrozumiałem. Jeśli korzystasz z bootloadera Windowsowego, to Ubuntu musiało być zainstalowane przez Wubi. Normalnie wspomniany wcześniej bootloader nie wykrywa innych systemów, niż te z rodziny Windows.

Pozdrawiam,

Kuba