Windows update - błąd 0x80070020

witam,

Mam Windowsa XP HE.

Właczyłem windows update i wyświetlił się następujący komunikat (wczesniej cos tam się ściągało)

[Numer błędu: 0x80070020]

Witryna sieci Web napotkała problem i nie może wyświetlić strony, którą chcesz otworzyć. Podane poniżej opcje mogą ułatwić rozwiązanie problemu.

Opcje samodzielnej pomocy:

Często zadawane pytania

Znajdź rozwiązania

Windows Update — grupa dyskusyjna

Opcje pomocy asystowanej:

Pomoc asystowana w trybie online Microsoft (bezpłatnie w przypadku problemów związanych z rozszerzeniem Windows Update)

Proszę o pomoc - co mogę zrobić; proszę łopatologicznie.

Pozdrawiam

http://www.google.pl/search?num=50&hl=p … Szukaj&lr=

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=6630

Czytać i stosować :P:P

dzięki za zainteresowanie.

Niestety nie jestem specjalnie biegły w sprawach informatycznych i stąd prosiłem o radę na tym forum bo jak przypuszczam taki jest jego sens (forum).

Gdybym potrafił sam praktycznie wykorzystać informację zawarta pod podanymi linkami (notabene juz mi znanymi wcześniej) to nikomu nie zawracałbym tutaj głowy. A zapewniam, że choć moja wiedza i umiejętności komputerowe sa dość przeciętne, to doskonale znam się na sprawach, o których myślę większość użytkowników tego forum nie ma zielonego pojęcia.

Więc jeszcze raz proszę - ŁOPATOLOGICZNIE.

I bardzo dziekuję wszystkim życzliwym.

Pzdr

Start\uruchom wpisz

regsvr32 msxml3.dll

Sprawdz dzialanie witryny

Jeśli nie to wykonaj jak poniżej.

Wklej ponizszy tekst do notatnika

net stop wuauserv

net stop cryptsvc

ren %windir%\SoftwareDistribution SoftwareDistributionOld

ren %windir%\System32\SoftwareDistribution SoftwareDistributionOld

ren %windir%\System32\CatRoot2 CatRoot2Old

net start wuauserv

net start cryptsvc

Zapisz np. pod nazwa napraw.bat i uruchom go.

Dzięki Piotr P.

Niestety, obie operacje przebiegły pozytywnie ale jednak bez oczekiwanego pozytywnego skutku.

poniżej wkleję kolejne komunikaty jakie sie pojawiaja podczas próby aktualizacji:

Pobierz najnowsze oprogramowanie rozszerzenia Windows Update.

W naszej witrynie sieci Web wprowadziliśmy udogodnienia. Aby pobrać nową wersję oprogramowania i rozpocząć korzystanie z rozszerzenia Windows Update, kliknij przycisk Zainstaluj teraz.

Zainstaluj teraz

następnie:

Rozszerzenie Windows Update pobiera i instaluje zaktualizowane oprogramowanie

Pobieranie : 92%…

no i niestety na końcu:

[Numer błędu: 0x80070020] Witryna sieci Web napotkała problem i nie może wyświetlić strony, którą chcesz otworzyć. Podane poniżej opcje mogą ułatwić rozwiązanie problemu. Opcje samodzielnej pomocy: · Często zadawane pytania· Znajdź rozwiązania· Windows Update — grupa dyskusyjna Opcje pomocy asystowanej: · Pomoc asystowana w trybie online Microsoft (bezpłatnie w przypadku problemów związanych z rozszerzeniem Windows Update)

Może jeszcze jakiś pomysł, proszę.

Pzdr

Ps. Piotr P. - czy te Twoje polecenia to tak “mogą zostać” w systemie czy tez muszę je jakoś wyłączyć?

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 22:18

naprawdę nikt nie ma pomysłu? :o :cry:

Jeżeli masz dalej problem wyłacz SpyBot search & destroy rezydenta (o ilr masz właczonego)

Jest dokładnie tak jak napisałeś. Dziekuję.

Pozdrawiam